Darda svrgnuta, Žuti svladani

Goran Markuš • subota, 30.01.2010.

Nakon očekivane dominacije u prvoj četvrtini košarkaši Splita potpuno su se izgubili što je Dubrava znala iskoristiti upisavši još jedno veliko ovosezonsko slavlje. 13. kola s veseljem se neće prisjećati niti Darda koju je poraz od sjajnog Trogira nakon podosta vremena konačno stajao pada sa samog vrha u ukupnom poretku 1. HKL...

Kao što se i očekivalo u svoju 13. ovosezonsku utakmicu Splićani su ušli odlično i potpuno zasjenivši domaćina već nakon prve četvrtine bježe na visokih 15, a nešto malo kasnije i još većih 19 poena razlike. Iako su u tom periodu izgledali potpuno nadmoćno u trenutku kad domaćin prelazi na zonsku obranu Žuti se počinju gubiti i već do poluvremena domaćin smanjuje zaostatak na oku puno ugodnijih 11 poena razlike.

Međutim, to nije bio niti približan završetak muka za goste iz Splita. Naime, odmah po povratku na teren bilo je jasno da se Žuti nisu probudili što su košarkaši Dubrave znali iskoristiti i nakon što preuzimaju rezultatsku inicijativu više se ne zaustavljaju i do kraja susreta osiguravaju mirnu + 7 pobjedu.

Vezane vijesti

Najkorisnijim igračem susreta pokazao se Igor Marić koji je za domaćina upisao visokih 22 poena i deset skokova, a odličan posao odradio je i Domagoj Bašić (17 poena, 4 skoka). S 21 poenom Žute je predvodio Ivan Mimica.

Pravi šok donedavno vodećoj momčadi lige pripremili su košarkaši Trogira koji su nakon vrlo izjednačene utakmice izvukli deblji kraj u samoj završnici i zahvaljujući slobodnim bacanjima Tonija Bizace (16 poena, 14 skokova) upisuju treće uzastopno slavlje. Kao i obično Dardu je još jednom predvodio Marko Mandić (19 poena).

Novi kiks Darde na najbolji su mogući način iskoristili i košarkaši Svjetlost Broda koji su iznenađujuće teško ipak uspjeli svladati momčad Kaštela koja je uspjela nadoknaditi vrlo ranih - 7 samo da bi u drugom dijelu susreta još jednom poklekli "izborivši" već deseti ovosezonski poraz.

Preostala dva susreta 13. kola 1. HKL igraju se sutra u 16:30 (Borik Puntamika - Zabok) odnosno 18 sati (Dubrovnik - Šibenik).