Zagreb odigrao dovoljno za slavlje

Borna Rupnik • subota, 30.01.2010.

Zagreb je protiv Radničkog ubilježio još jednu pobjedu u regionalnom natjecanju. Utakmica se lomila do samog kraja, a više su živaca opet imali Mravi...

Radnički iz Kragujevca u Trnsko je stigao s namjerom kazniti bilo kakav eventualni propust Mrava, no Zagrepčani su odigrali koliko je trebalo, premda nisu pružili jednu od svojih najuvjerljivijih ovosezonskih partija.

Gosti su dobro ušli u susret, pa čak i imali nešto više od igre u uvodnim minutama, no nijedna momčad nije uspijevala pobjeći na osjetnu razliku. U potpunoj se neizvjesnosti otišlo i na odmor (43:39), a premda je hrvatski predstavnik košem Luke Žorića u 24. minuti poveo i dvoznamenkastom razlikom (53:43), u posljednju se dionicu opet ušlo potpuno otvoreno.

Pet minuta prije isteka vremena Vukašin Aleksić smanjuje na 70:67, Zagreb uzvraća, a Dragan Milosavljević dvije minute prije kraja pogađa za 78:75. Međutim, kapetan Krunoslav Simon zatim ubacuje četiri slobodna bacanja, a posao je - kao i obično u zadnje vrijeme - s iste linije dovršio Damir Mulaomerović za konačnih 87:80.

Iskusni se bek ovoga puta ipak nije mogao pohvaliti titulom najboljeg igrača utakmice - Žorić je za 30 minuta postigao 20 koševa i uhvatio 7 lopti. Mulaomerović je dodao 11 poena (uz 5 asistencija), isto kao i Krstić, dok je Žorić ubilježio 13.

Momčad Radničkog sa 17 koševa predvodio je Marko Brkić. Zagreb je tako stigao do 13. pobjede u NLB ligi i zadržao priključak s Cibonom, Partizanom, dok je ekipi iz Kragujevca ovo bio sedmi poraz.