Bosna propustila Partizan

Matej Milanović • ponedjeljak, 15.03.2010.

U nadoknadi 19. kola NLB lige kod Bosne Partizan je slavio nakon produžetka, iako su domaći vodili i po 11 razlike i još propustili nekoliko slobodnih bacanja u zadnjoj minuti regularnog vremena...

U prvoj četvrtini nadoknade 19. kola između Bosne i Partizana bolje su krenuli gosti koji su uglavnom držali inicijativu. Do prvog odmora Partizan je došao do vodstva od 22:20, a najviše je vodio šest razlike. Bosna je u drugu dionicu krenula serijom od sedam poena za prvu osjetniju prednost.

U posljednjim minutama prvog dijela Bosna je povela 38:28, a nedugo zatim bilo je i +11. Na poluvrijeme se pak otišlo s 41:32 za domaćine. Partizan je potom iskoristio par grešaka Bosne i serijom od osam poena vratio se u utakmicu smanjivši na 45:42 u 24. minuti.

Dvije minute kasnije Partizan je s pet uzastopnih poena ponovno poveo, 51:48. Na posljednji odmor otišlo se pri izjednačenom rezultatu, a po povratku na teren Bosna je preuzela inicijativu i došla do šest poena prednosti. U 37. minuti gosti su izjednačili, no Bosna je još jednom otišla na +4.

U posljednjoj minuti, u koju se ušlo pri 73:70 za Bosnu, domaći su promašili čak četiri slobodna bacanja. Partizanov Petar Božić je tako tricom na kraju dvoboja uspio izjednačiti na 75:75 i odvesti utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta Bosna je opet vodila četiri razlike, no Partizan se nije predao i s pet poena preokrenuo je na 80:79. Bosna je u posljednjoj minuti vratila prednost, ali je Partizan preokrenuo na 86:83. U završnici su domaći imali slobodna bacanja od kojeg su jednog promašili, a Mirza Sarajlija je pokušao tricu za pobjedu na isteku vremena. Šut međutim nije ušao te je Partizan došao do teške pobjede od 86:84.

Kod Bosne je 24 poena upisao Žarko Rakočević, a samo tri manje ubacio je Suad Šehović. Kod Partizana je s 18 poena najbolji bio Aleksandar Marić koji je pritom upisao i devet skokova.