Cedevita izdržala poluvrijeme

Branimir Korać • subota, 30.01.2010.

Košarkaši Cedevite s gostovanja iz Beograda vraćaju se praznih ruku. Crvena zvezda je bila bolja s 83:63 zahvaljujući slaboj igri Cedevite u drugom poluvremenu...

Cedevita ipak nije uspjela napraviti iznenađenje i slaviti u Beogradu kod Crvene zvezde. Dobro su gosti odigrali prvih 20 minuta, no u nastavku je došlo do pada u igri i to je kažnjeno visokim porazom.

Kako se mogu nositi s Crvenom zvezdom, košarkaši Cedevite pokazali su i u prvom susretu u Podsusedu i svjesni toga ušli su dobro u utakmicu. Posebno je dobro otvorio Andrija Žižić koji je držao goste u priključku u završnici prve četvrtine, međutim niti on nije mogao sam i već u drugoj dionici domaćin se počeo polako odvajati.

Na samom startu druge četvrtine Štimac je sam napravio 6:0 i odveo Zvezdu na sedam poena prednosti. Najvišu prednost u prvom poluvremenu Crvena zvezda je imala u 18. minuti nakon trice Bakića kada je povela 40:31, a na veliki odmor se otišlo s vodstvom domaćina 42:35.

Nakon što je Mobley na ulasku u drugo poluvrijeme spustio na 42:37, proigrao je Michael Taylor i predvodio seriju Crvene zvezde 9:0 za odlazak na 51:37. Domaćin je nakon ulaska u visoku prednost s lakoćom kontrolirao utakmicu i već su do kraja četvrtine bili na 65:47 i mirno gledali prema posljednjoj dionici.

Tamo je vrlo brzo probijena granica od 20 poena viška, Cedevita je uzvratila smanjenjem preko Žižića i Krasića na 68:56, no vrlo brzo su se domaćini ponovno odvojili i dovršili priču.

Kod pobjednika su se istaknuli Michael Taylor s 21 poenom i pet skokova, Marko Kešelj s 18 poena i Oliver Stević sa 17 poena i devet skokova. Kod Cedevite Andrija Žižić je ubacio 18 poena, a Marino Baždarić deset uz pet skokova.