Helios šokirao Hemofarm

Vedran Babić • nedjelja, 31.01.2010.

Pretposljednji dvoboj 19. kola regionalne NLB lige iznjedrio je veliko iznenađenje. Momčad Heliosa slavila je u Vršcu kod favoriziranog Hemofarma, oduzevši mu jako vrijednu pobjedu u borbi za Final Four.

Pretposljednji Helios kreirao je veliko iznenađenje, ostvarivši tek petu pobjedu u sezoni. Slovenci su sa 76:75 porazili trenutno trećeplasirani Hemofarm (12-7), koji sada mora negdje drugdje tražiti iskupljenje i važne pobjede za plasman na Final Four.

Hemofarm je odlično krenuo i krajem prve četvrtine poveo 23:12, no Helios je brzo vratio ravnotežu prvenstveno predvođen raspoloženim Domenom Lorbekom, koji je utakmicu završio s 32 poena. Na poluvremenu je Hemofarm vodio 38:37, a ulaskom u posljednjih deset minuta igre 56:54.

S ukupno šest uzastopnih koševa Miloša Borisova Hemofarm je poveo 62:54, a nešto kasnije isti je igrač zabio za 64:57. Gosti su, međutim, opet uzvratili i osigurali si neizvjesnu završnicu i prigodu za pobjedu. Tu prigodu iskoristio je Amerikanac Alvin Snow, pogodivši za 76:75. U zadnjem domaćem napadu Bojan Krstović je promašio oba slobodna bacanja, a Stefan Marković je nakon napadačkog skoka promašio obruč i slovensko slavlje je moglo početi.

Lorbek je, dakle, bio prva violina pobjedničke momčadi s 32 koša (šest trica), dok je najefikasniji igrač Hemofarma bio već spomenuti Borisov (17). U idućem kolu Hemofarm gostuje kod FMP-a, a Helios dočekuje Zadar.