Visoka slavlja Olimpije i Budućnosti

Matej Milanović • subota, 30.01.2010.

U 19. kolu NLB Lige Olimpija je osramotila FMP s visokih 95:54, dok je Budućnost također slavila bez velikih problema, 77:57 protiv Širokog. Dvoboj Bosne i Partizana pak nije odigran jer gostujući sastav zbog vremenskih neprilika nije mogao sletjeti u Sarajevo...

Olimpija je doma protiv FMP-a krenula s 8:0. Gosti su se u petoj minuti približili na 11:9, no do kraja četvrtine su postigli još samo dva poena te su domaći pobjegli na +16, 27:11. Prednost Ljubljančana se uglavnom održavala konstantom sve do kraja prvog poluvremena te se na odmor otišlo sa 47:32 za Olimpiju.

Do +20 su domaćini stigli u 23. minuti, a do kraja dionice im se prednost povećala na 31 poen, 74:43. Posljednja dionica je kao i prethodna protekla u potpunoj dominaciji Olimpije koja je u zadnjoj minuti došla do +40 i na kraju slavila 95:54. Kod domaćih je Sašo Ožbolt ubacio 19 poena.

Budućnost je pak ugostila Široki. Crnogorci su odmah poveli i u dva navrata su u prvoj četvrtini imali +8, ali su im gosti u zadnjoj minuti prve i u prve dvije minute druge dionice napravili seriju od deset poena i preokrenuli na 21:19. Izjednačena igra je trajala svega par minuta nakon čega je Budućnost pobjegla i pred kraj četvrtine domaćini su vodili i s 13 poena. Na poluvrijeme se ipak otišlo s 41:31 nakon trice igrača Širokog pred sam kraj.

Budućnost je drugo poluvrijeme otvorila serijom 10:1 i potom već nakon dvije minuta stigla do 54:34. S 20 poena razlike se otišlo i na zadnji odmor. Posljednjih deset minuta nije ponudilo velika uzbuđenja te je susret završio 77:57 u korist domaćeg sastava kod kojeg je Ivan Maraš ubacio 16 poena. Široki je pak, između ostalog, imao katastrofalan učinak za tri poena sa svega tri koša iz 24 pokušaja.

Trebao se igrati i dvoboj između Bosne i Partizana, ali je utakmica odgođena zbog nevremena koje je spriječilo goste da slete u Sarajevo.