Domaći porazi Atletica i Villarreala

Marin Pintur • nedjelja, 31.01.2010.

Nedjeljnim susretima je nastavljeno dvadeseto kolo Primere. Gosti su bili iznimno uspješni, domaće su momčadi slavile u samo jednom susretu. Babićeva Zaragoza je napokon nekoga pobijedila, dok je Villarreal doma poražen od Osasune. Atletico je pokazao stare boljke izgubivši doma od Malage.

Malaga je priuštila novi šok Atleticu pobijedivši ga na Vicente Calderonu. Igrači Quique Floresa su opet razočarali svoje navijače igrom i rezultatom. Malaga je slavila s dva pogotka prednosti, po jedan u svakom poluvremenu. Gosti su do vodstva došli već u trećoj minuti kad je zabio Duda, a konačan rezultat je postavio Lopez dvadeset minuta prije kraja.

Zaragoza je nakon deset utakmica bez pobjede napokon došla do vrlo važne pobjede. Na teškom gostovanju na Tenerifama su slavili s 3:1 bez Marka Babića u sastavu. Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a drugi su dio odlično otvorili domaći i poveli u 48. minuti preko Hensa. Iako je sve mirisalo na novi poraz Zaragoze, gosti su u samo šest minuta uspjeli preokrenuti rezultat. U razdoblju od 77. do 83. minute su postigli tri pogotka i došli do velikog slavlja. Pogotke su postigli Suazo iz jedanaesterca, Colunga i Lafita.

Pomalo iznenađujuće, Osasuna je na El Madrigalu svladala Villarreala i sustigla ih na ljestvici. Junak pobjede gostiju iz Pamplone je bio Francisco Juanfran koji je bio strijelac oba pogotka za svoju momčad, u 15. i 85. minuti.

Xerez je napokon došao do svoje druge pobjede u prvenstvu. Bili su bolji od Mallorce koja je lako mogla doći do pobjede. Naime, gosti su poveli u 24. minuti preko Weba, a najveću priliku za povećanje vodstva je propustio Aduriz u 38. minuti kad je propustio realizirati kazneni udarac. Vrlo je loš tjedan iza Aduriza jer je promašio jedanaesterac i u kup susretu tijekom tjedna.

Valladoli i Almeria, te Getafe i Racing su podijelili bodove.