FMP pronašao protuotrov za Mrave

Borna Rupnik • utorak, 02.02.2010.

Svakom nizu mora doći kraj, a onom pobjedničkom Zagreba na kraj su stali košarkaši FMP-a. U drugom kolu drugog kruga Eurochallenge kupa slavili su u Trnskom rezultatom 83:78...

FMP je postao prva momčad koja je pronašla rješenje za Zagrebove pobjedničke ambicije nakon odlaska Ante Tomića u Real Madrid. Mravi su ponovno igrali na krilima Damira Mulaomerovića i Luke Žorića, no ovoga su puta s druge strane parketa naišli na još raspoloženiji dvojac.

Miroslav Raduljica (26 koševa, 6 skokova, 4 asistencije) i Saša Stefanović (18 koševa, od čega 4 trice) bili su nerješiva zagonetka za obranu momčadi Denisa Bajramovića. U utakmici koja je prelomljena tek četiri minute prije kraja, upravo je njihov učinak naposljetku bio prevaga na strani gostiju.

Beograđani su prvu četvrtinu dobili 22:17, no Zagreb drugih deset minuta dobiva identičnim rezultatom. Ubačajima Krunoslava Simona i Andreja Štimca domaćini su u 24. minuti poveli 46:41, nedugo potom Žorić zakucava za 50:44, a Štimac je u 27. minuti ubacio tricu za 55:49. Međutim, više od toga nije išlo.

U posljednju je dionicu FMP ušao s košem prednosti, a ukupnu seriju 14:0 Stefanović je zaključio pogotkom za 63:55. Zagreb je pet minuta prije isteka vremena još stigao jednom poravnati i jednom se približiti na samo tri koša (71:68), ali do pobjede više nije mogao. Raduljica, Miloš Dimić i Predrag Samardžiski pogodili su sve što je trebalo za završnih 83:78.

Mulaomerović je bio najefikasniji u Zagrebovim redovima s 23 koša, Žorić je dodao 16 uz 10 skokova, Štimac 11 uz 7 skokova, a Simon je ubacio 13.

Nakon sjajne pobjede na otvaranju skupine J u Liegeu, Zagreb je ovim porazom ponovno zakomplicirao situaciju na tablici i predstoji mu velika borba za eventualni prolazak skupine.