Keaneov prvijenac u Celticu

Borna Rupnik • utorak, 09.02.2010.

Robbie Keane postigao je tijekom vikenda svoj prvi gol u dresu Celtica, nakon što je u zimskom prijelaznom roku s White Hart Lanea otišao na posudbu...

Debi Robbieja Keanea u Celticu nije prošao najbolje po irskog nogometaša: njegov je novi klub prošlog tjedna u prvenstvu poražen od Kilmarnocka 1:0, a nezgodno je izgledalo i ovoga vikenda u kupu protiv Dunfermlinea.

Naime, domaćin je u prvom poluvremenu poveo 2:1, ali su gosti iz Glasgowa ipak uspjeli preokrenuti rezultat. Robbie Keane u igru je ušao na poluvremenu.

U 68. minuti dosuđen je kazneni udarac za Celtic, a izveo ga je upravo Keane, postavivši konačnih 4:2 i potvrdivši prolazak petog kola.

Celtic u prvenstvu za vodećim Rangersima nakon 23 utakmice zaostaje nemalih deset bodova.