CSKA izbjegao poljski šok

Borna Rupnik • srijeda, 10.02.2010.

Poljski Asecco Prokom ipak nije uspio doći i do treće uzastopne pobjede u drugom krugu Eurolige. U Moskvi su izdržali 28 minuta, no potom je na parketu ostao samo CSKA...

Premda su među 16 najboljih europskih klubova ušli na mala vrata, košarkaši Asecco Prokoma startali su u skupini G s dvije pobjede, nad Žalgirisom te Unicajom u gostima, a po novo veliko iznenađenje krenuli su u Moskvu.

Usprkos slabom otvaranju - Zoran Planinić u petoj minuti polaže za 10:2 - Poljaci su zbili redove, uhvatili priključak i nisu popuštali ni u trenucima kada su se Rusi ponovno pokušavali odvojiti. Na odmor se stoga otišlo s neizvjesnih 40:36 na semaforu.

Ništa novo nije se zbilo ni početkom drugog poluvremena, stoga je malo tko vjerovao da će ubačaj Qyntela Woodsa u 28. minuti za 57:57 biti i posljednja dobra stvar koju je Asseco Prokom učinio. CSKA je na prelasku u posljednju dionicu susreta nanizao 15 poena bez poljskog odgovora.

Utakmica je tu bila prelomljena. Razlika je narasla i do 18 poena kada je Ramunas Šiškauskas zabio za 79:61, ali su gosti ipak smogli snage uljepšati konačan ishod do prihvatljivih 84:73.

Svoj je obol novoj ruskoj pobjedi Planinić dao s 11 koševa za 28 minuta na terenu, uz 5 skokova i 4 asistencije. Najefikasniji su u momčadi CSKA bili Saša Kaun s 18 poena (uz 10 skokova) te J.R. Holden sa 17 pogodaka.

Woods je s druge strane zabio 16, a Ratko Varda i David Logan dodali su po 15. CSKA je tako ostao jedini neporaženi klub u svojoj skupini i napravio važan korak prema četvrtfinalu.