Unicaja se vratila u igru

Borna Rupnik • srijeda, 10.02.2010.

Unicaji je pobjeda nad Žalgirisom bila imperativ želi li se vratiti u borbu za euroligaško četvrtfinale. Španjolci su svoj najvažniji dio svog zadatka odradili već u prvoj četvrtini...

Prije početka natjecanja u skupini G sastav iz Malage slovio je za jasnog favorita za jedno od prva dva mjesta, no u prošlom se kolu doveo u nezgodnu situaciju. Stoga novi gubitak bodova nije dolazio u obzir te je Unicaja goste iz Kaunasa shvatila maksimalno ozbiljno.

Takav je pristup urodio plodom već u prvoj četvrtini, koju su Španjolci dobili rezultatom 21:6, uz seriju Georgiosa Printezisa i Carlosa Jimeneza.

Tako im je preostao zadatak čuvanja stečene prednosti, što su manje ili više uspješno odradili do kraja utakmice. Naime, Marcus Brown i Mirza Begić smanjili su nedugo prije poluvremena na samo četiri koša zaostatka (29:25), ali Unicaja je brzo ponovno izgradila svoju prednost.

Domaćin je u trećoj četvrtini držao vodstvo u dvoznamekastim vodama da bi se Litavci u završnih deset minuta raspali i upisali poraz 86:68.

Najraspoloženiji su kod Unicaje bili Dixon (16 koševa), Archibald (15 koševa i 8 skokova) te Cook (13 koševa i 7 asistencija), dok su u ravnomjernom učinku litavskog sastava s dvoznamenkastim brojem koševa iskočili tek Brown, Pocius i Begić.

Mario Delaš odigrao je 11 minuta, tijekom kojih je skupio 2 koša (šut za dva 1/1, za tri 0/1) te imao 2 skoka i 2 izgubljene lopte.

Na ljestvici skupine vodi CSKA sa savršenih 3-0, Asseco Prokom ima omjer 2-1, Unicaja 1-2, a Žalgiris je jedini bez pobjede.