Bundesliga, 22. kolo, 14.02.2010, 17:30 h
Eintracht Frankfurt 2:1 Freiburg
Freiburg

Eintrachtu bodovi za Europu

Nikola Vlahović • nedjelja, 14.02.2010.

Zadnju utakmicu 22. kola Bundeslige odigrali su Eintracht i Freiburg. Gosti su tražili važne bodove kako bi se odmakli od zone ispadanja, dok su domaćini tražili pobjedu koja bi ih "lansirala" u borbu za Europu. Na kraju su sretno, ali ipak zasluženo slavili domaćini 2:1...

Nakon početnih desetak minuta u kojima nije bilo velkih uzbuđenja, prvu priliku gosti su imali u 13. minuti. Nakon što je na 18 metara srušen Makiadi, slobodan udarac izveo je Schuster, ali vratar domaćina Nikolov efektno je loptu odbio u korner. U 21. minuti gostujući trener morao je napraviti prvu zamjenu. Teren je zbog ozljede napustio Makiadi, a umjesto njega u igru je ušao Yacine Abdessadki.

Domaćini su prvi put opasnije zaprijetili u 21. minuti. Dobro je pucao Benjamin Köhler, ali njegov udarac prošao je malo iznad gola. Gosti su svoju bolju igru okrunili pogotkom u 24. minuti. Veliku pogrešku napravio je vratar Nikolov, lopta mu je ispala iz ruke, a na pravom mjestu našao se Senegalac Demba Cisse, koji lagano pogađa mrežu za slavlje gostiju. U idućem napadu domaćini su mogli izjednačiti, ali udarac glavom Marca Russa završio je pored gola.

Hrvati ni na klupi

Dvojica bivših Zagrebaša Ivica Banović i Mensur Mujdža u 22. kolu Bundeslige nisu se našla niti na klupi. Iako je Banović bio najvaljen od početka utakmice, umjesto njega na teren je istrčao Schuster. Suigrači Banović i Mujdža utakmicu su odgledali sa tribina stadiona Commerzbank Arena.

Domaćini su imali lijepu priliku u 35. minuti. Na dugu loptu utrčao je Halil Altintop ali njegov udarac otišao je preko gola. Nakon toga gosti su imali dvije prilike, ali oba udarca Freiburgovih igrača išla su izvan okvira gola. Upornost domaćih igrača isplatila se u 40. minuti. Slobodni udarac sa dvadesetak metara odlično je izveo Benjamin Köhler, vratar Pouplin ispružio se koliko god je mogao, ali lopta je završila iza njegovih leđa. Minutu nakon toga Eintracht je imao veliku priliku da povede. Altintop je išao sam na vratara Pouplina ali umjesto da pogodi gol za slavlje svoje momčadi, Altintop je pogodio desnu vratnicu.

Gledatelji na stadionu Commerzbank Arena u prvih 45 minuta vidjeli su solidnu utakmicu, koja je okrunjena sa po jednim pogotkom na svakoj strani. Gosti mogu biti nezadovoljni što na odmor nisu otišli sa prednošću, jer osim postignutog gola imali su još nekoliko izglednih prilika koje nisu uspjeli realizirati.

U nastavak utakmice bolje su krenuli domaćini, imali su nekoliko poluprilika, a najbolju je imao u 56. minuti Alexander Meier, koji je glavom pucao pored gola. U 63. minuti Pouplin je spasio svoju momčad, siloviti udarac po zemlji uputio je Caio, ali vratar Freiburga odlično je reagirao odbivši loptu u korner. Deset minuta prije kraja utakmice Caio se mogao proslaviti. Odličan udarac uputio je iz daljine, vratar Pouplin loptu je samo ispratio pogledom, ali lopta je umjesto mreže zatresla lijevu vratnicu.

Pet minuta prije kraja utakmice domaćini su bili blizu vodstva. U šesnaestercu gostiju lopta je došla do Ochsa, ali umjesto da uputi udarac, veznjak se spetljao te su gosti otklonili opasnost. Međutim, domaćini su do pobjede došli na samom kraju utakmice. Nakon duge lopte sam prema golu gostiju sjurio se Altintop i rutinirano pogodio za vrijednu pobjedu.

Na kraju se može reći da su domaćini zasluženo došli do važna tri boda, te su sad sa 34 boda poravnati na ljestvici sa Werderom. Iako su imali prednost i nekoliko dobrih prilika, gosti nisu uspjeli sačuvati niti bod, te ih samo dva boda dijele od zone ispadanja.