Primera División, 22. kolo, 15.02.2010, 21:00 h
Tenerife 1:0 Mallorca
Mallorca

Tenerife uzeo vrijedne bodove

Vedran Attias • ponedjeljak, 15.02.2010.

U posljednjoj utakmici 22. kola Tenerife je na svojem stadionu dočekao favoriziranu Mallorcu i slavio minimalnih 1:0...

Tenerife se uoči ove utakmice nalazio na pretposljednjem mjestu u Primeri dok Mallorca ove sezone igra sjajno i lovi mjesto u Ligi prvaka pa je bilo teško zamisliti kako domaćin može zaustaviti Mallorcu, no - uspjeli su. Jedini pogodak na utakmici, kako se poslije pokazalo, i vrijedan tri boda djelo je napadača Juana Francisca Nina. Igrala se 14. minuta kada je napadač domaćih iskoristio jednu od rijetkih prilika koje je njegova momčad imala i probio Aouatea.

Gosti su imali više od igre, no nisu uspjeli zabiti raspoloženom Aragonesu na vratima domaćina. U nastavku su gosti sve više pritiskali, no domaćini su bili ti koji su imali bolje prigode. Dok je Mallorca stiskala i polako "plela" mrežu oko gola domaćih, oni su se koncentrirali na kontre koje su vrlo neugodno izvodili pa je Nino u 66. minuti mogao zabiti još jedan pogodak, no nije pa je nešto više od 15.000 domaćih navijača strahovalo za pobjedu do zadnjeg trenutka.

Najbliže pogotku gosti su bili u 71. minuti kada je Aragones odlično obranio pokušaj Suareza, a kada Mallorca nije zabila niti u 89. jer je Ayoze pucao preko gola - bilo je jasno da bodovi peti puta ove sezone ostaju na Hellodoro Lopez stadionu. S druge strane, dva remija i čak osam poraza u gostima razlog su zašto je Tenerife tako nisko na ljestvici.