Vodeni sportovi

Pobjeda Primorca, vratar Kačić strijelac

Ivana Jurica • subota, 20.02.2010.

Aktualni europski prvak odigrao je u Šibeniku dva potpuno različita poluvremena, iznimno loše prvo i puno bolje drugo što mu je bilo dovoljno da ostvari uvjerljivu pobjedu od 12:5. Dok su imali snage domaćini su se odlično nosili, vodili su na poluvremenu, ali u nastavku gosti su se konsolidirali i u samo nekoliko minuta su preokrenuli rezultat da bi na kraju došli do sigurne pobjede.

Šibenik NCP – Primorac 5:12 (2:1, 1:0, 0:6, 2:5)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 150

Šibenik NCP: Kačić 1 (9 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica, D. Belamarić, Španja, Brkić, Sutić 1, Krnić 2, Vlahović, Samodol 1, Jukić (2 obrane), trener: Renato Vrbičić.

Primorac: Radić (11 obrana), Dr. Brguljan 1, Čučković 1, Gopčević 1, Trajković 1, Da. Brguljan 3, Kiss 2(1), Drašković 1, Pavlović, Milošević 1, Steinmetz, Šetka, Milić 1, U. Brguljan, trener: Ranko Perović.

Igrač više: Šibenik NCP 3/8, Primorac 3/5

Peterci: Šibenik NCP -, Primorac 1/2

Tri osobne pogreške: Drašković 31'

Suci: Vlaho Radičević i Maro Savinović (oba Dubrovnik)

Ne događa se često u vaterpolu da se vratari upišu u strijelce, a baš to pošlo je za rukom vrataru Šibenika Miru Kačiću u ogledu sa europskim prvakom. I to odmah na startu utakmice. Primorac nije realizirao niti svoj treći napada na utakmici, Kačić je vidio kako je njegov kolega na suprotnoj strani Zdravko Radić isplivao sa svog gola, opalio je s preko cijelog terena, a lopta je na oduševljenje publike završila u mreži. A Kačić je, za razliku od prošlog kola i susreta u Splitu, kada nije imao niti jednu obranu, u susretu protiv Primorca bio vrlo dobar.

Primorac je bio neprepoznatljiv, jako loš na otvaranju utakmice. Šibenčani čvrsti u obrani, sa raspoloženim Kačićem na golu najjaču europsku momčad sveli su na samo jedan pogodak u prvom poluvremenu. Na 1:1 izjednačio je Drašković s igračem više, a do kraja prvih osam minuta igre precizan je, također s igračem više, bio najbolji šibenski strijelac i najbolji strijelac Jadranske lige Nikola Sutić (uoči ovog kola dijelio je prvo mjesto sa Aleksandrom Ivovićem).

U drugoj četvrtini tek se jednom tresla mreža, i to ona gostujuća, u posljednjim trenucima poluvremena, a u strijelce se upisao Dino Krnić. Prije toga Kačić je obranio zicer Miloševiću, a Šibenik nije iskoristio dva igrača više.

Nastavak je ponudio sasvim drugu sliku u bazenu. Kritika gostujućeg trenera Ranka Perovića na račun igre koju je njegova momčad do tada prikazivala urodila je plodom. Gledali smo daleko bolje izdanje Primorca i u samo par minuta treće četvrtine rezultat se na semaforu drastično promijenio, poveli su gosti. Kako je vrijeme odmicalo prednost Crnogoraca je rasla: duža klupa, veći izbor igrača morao je doći do izražaja. Milić je s igračem više pogodio za 3:5, plus tri donio je Draško Brguljan, a konačnih 3:7 na kraju treće četvrtine postavio je Darko Brguljan.

U zadnjoj četvrtini efikasno i s jedne i s druge strane. Darko Brguljan još jednom pogađa Kačićevu mrežu, a zatim i Čučković, uz pomoć bloka. Nakon nekoliko promašaja u strijelce se upisuje i Milošević (3:10), a odmah zatim i Gopčević. Dugu pauzu bez gola šibenski su vaterpolisti prekinuli preko Krnića tri minute prije kraja utakmice. Treneri su četiri minute prije kraja utakmice promijenili vratare, a domaći rezervni vratar Ivan Jukić, za razliku od kolege Uglješe Brguljana koji nije imao obrana, obranio je dva udarca, a Gopčević je iz peterca pogodio okvir gola. Do kraja utakmice novi gol Darka Brguljana, te prvi gol Nikole Samodola za konačnih 5:12.

S tri gola najefikasniji je na utakmici bio Darko Brguljan, dok je kod domaćina dva gola postigao Dino Krnić.

• Obrisan korisnik21.02.2010. u 14:31
    (uoči ovog kola dijelio je prvo mjesto sa Aleksandrom Ivovićem) - pa i nije baš, sutić je imao 4 gola više