Vodeni sportovi

Budva slomila borbeni Jadran

Maja Giljanović • subota, 20.02.2010.

Vaterpolisti Jadrana u Splitu su pružili čvrst otpor favoritima iz Budve, ali su u konačnici protivniku priznali da je bolji. Igrači Mirsada Zajmovića izgubili su dva gola razlike, ali pitanje je bi li gosti slavili da Škiljo oko dvije minute prije kraja utakmice, u trenucima kad je Jadran gubio 9:11 i Kuzmanić isplivao kontru, loptu nije "bacio u bunar".

JADRAN SPLIT - BUDVA 10:12 (1:4, 3:1, 2:4, 4:3)

Jadranska liga, 16. kolo:
Split, Bazen na Poljudu
Suci: Nikola Curić (Dubrovnik), Mladen Rak (Dubrovnik)

JADRAN: Škiljo, Franičević, Vukić 3, Delaš 1, Bezić 1, Pleić, Popović, Vuleta, Kuzmanić 1, Perić 2, Milardović, Matutinović 1, Brnas, Hutten 1. Trener: Mirsad Zajmović

BUDVA: Šefik, Petković, Ćirić 2, Danilović 3, Ljubanović, Tičić 3, Pejaković, Pasković 4, Trbojević, Peković, Ivošević, Franičević, Antonijević, Dončić. Trener: Veselin Krivokapić

Igrač više: Jadran 1/3, Budva 2/5

Peterci: Jadran 0/1, Budva 0/1

Jadran je na Poljudu prespavao prvu četvrtinu utakmice 16. kola Jadranske lige i dozvolio Budvi vodstvo od tri gola razlike (4:1). U drugoj četvrtini Splićani dolaze do daha, smanjuju na samo gol razlike (4:5) i prijete favoriziranim gostima.

U trećoj četvrtini Budva je prepoznala prijetnju i stisla papučicu gasa (9:6) i koliko god su se igrači Mice Zajmovića odbijali prepustiti sudbini - dobili su četvrtu četvrtinu 4:3 - Budva je slavila 12:10.

Posljednju šansu da izvuku pozitivan rezultat Jadranaši su propustili dvoje minute prije kraja kad je Domagoj Kuzmanić isplivao kontru, ali je Miro Škiljo loptu "bacio u bunar" i prigoda je otišla u vjetar.

Najraspoloženiji u redovima gostiju bio je četverostruki strijelac Vjekoslav Pasković (Srđan Antonijević i Marino Franičević se nisu upisali u strijelce), a najbolji u Jadranu bio je strijelac tri gola Luka Vukić. Denisa Šefika probili su i Ivan Perić (2), Ivan Delaš, Rene Bezić, Tim Hutten, Bojan Matutinović i Kuzmanić.