Vodeni sportovi

Novljani arhivirali Koper

Tea Lokas • subota, 20.02.2010.

Pobjeda Jadrana iz Herceg Novog došla je očekivano i lagano za Crnogorce, koji su se u 16. kolu Jadranske vaterpolo lige susreli s Koper Rokavom...

Koper Rokava – Jadran CKB HN 7:15 (2:3, 1:5, 1:4, 3:3)

Koper, Bazen Žusterna
16. kolo JVL

Koper: Gržentić, Pavičić, A. Verač 3, Burburan 1, B. Verač, Puš, Galić 2, Merlak, Basiaco, Černeka 1, Crnica, Prelc, Smolnik. Trener: Veselin Đuho.

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 1, Bebić 3, Elez 4, Vukčević 1, Radović, Sarić, Gojković, Ivović 4, Zloković 1, Klikovac, Perčinić, Tešanović 1. Trener: Ivica Tucak.

Peterci: Koper 1/1, Jadran HN 2/2
Suci: Blažo Radonjič (Kranj), Andrej Laginja (Koper)

Iako je nakon prvih osam minuta rezultat glasio 2:3 u korist gostiju iz Herceg Novog, već u drugom dijelu Jadran ubrzava i povećava realizaciju te do kraja poluvremena stvara prednost od 3:8.

Koper u prvoj dionici iza odmora opet ubacuje samo jedan pogodak, dok Jadran "trpa" četiri komada. Posljednjih osam minuta obilježio je izjednačen rezultat što se pogodaka tiče (3:3), no Jadran je stvorio nedostižnu prednost u prethodnom dijelu utakmice, što vaterpolistima daje opušteniji završetak susreta.

Po četiri pogotka kod Jadrana postigli su Aleksandar Ivović i Marko Elez, dok je na strani Kopra najbolji bio Andraž Verač s tri.