Vodeni sportovi

Mladost iskoristila lošu večer Medvjeda

Matej Milanović • subota, 20.02.2010.

Mladost je iskoristila lošu večer Medveščaka, posebno u situacijama s igračem više i došla do druge uzastopne pobjede u Jadranskoj ligi...

MEDVEŠČAK - MLADOST 9:14 (1:5, 3:5, 3:2, 2:2)

Jadranska liga, 16. kolo, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Selem, Burić, Kolar, Curiš, Jakovac 2, Zeljak, Tomašić 2, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević 1, Blaževič 3, Kavur, Trener: Asić

Mladost: Brzica, Živković 1, Babić 1, Letica 1, Petković 1, Milaković, Zubčić, Martinić, Karač 1, Muslim 3, Vukičević 1, Buljubašić 1, Pavić, Lončar 4, Trener: Nikolić

Suci: Periš (Split), Brala (Rijeka)

Igrač više: Medveščak 0/6, Mladost 6/8

Peterci: Medveščak -, Mladost -

Mladost je nakon pobjede protiv splitskog Jadrana zaredala još jednu pobjedu. U susretu s Medveščakom Žapci su poveli 5:1 već nakon prve četvrtine. Do odmora je prednost narasla na velikih 10:4 čime je utakmica praktički riješena. U drugoj polovici dvoboja domaći su uspjeli smanjiti na konačnih 14:9, ali Mladost nije strepjela za pobjedom.

Medveščak je susret izgubio prvom četvrtinom, ali i katastrofalnom izvedbom igrača više, budući da nisu realizirali niti jednu od šest prilika. Mladost je pak zabila šest od osam i na tome izgradila razliku. Kod Medveščaka je tri gola zabio Blažević, dok su se kod Mladosti istaknuli Lončar sa četiri i Muslim sa tri.