Nexe slavio u Kutini

Ivana Strahija • nedjelja, 21.02.2010.

Nezaustavljivi Našičani nisu imali milosti za Moslavinu, koja je posljednja na tablici. Metkovci su protiv Čakovčana ostali kod kuće neporaženi, no utakmica je više ličila na cirkus nego na sportsko događanje.

Uraganski je počela utakmica u Kutini, a gosti iz Našica su već u sedmoj minuti imali 6:0, pogocima "po špagi" Blaževića, Kasaka, Lelića, Abramovića i Markotića. Domaći Jurić tek je u osmoj minuti uspio zatresti mrežu Nexea, no bilo je jasno da se Moslavina neće oporaviti od početne serije Nexea. Upravo suprotno, Našičani su s još četiri pogotka za redom u 21. minuti došli do +8 (12:4). Do kraja susreta potpuna prevlast gostiju, a domaći su uspjeli tek smanjiti poraz na –5. Najviše je golova za Nexe dao F. Lelić (6/11), dok je kod domaćih Jurić postigao pet golova, ali iz 15 pokušaja, čak tri iz sedmerca.

Siščani su pobjedom od 28:21 nad ekipom iz Buzeta došli ponovno na treće mjesto tablice. Domaći u 21. minuti imaju 9:4, zahvaljujući preciznim šutevima Džone, Bogunovića i kolega, no do isteka prvog dijela Buzet rezultat smanjuje na svega –2 (10:8). U drugom dijelu, nakon gola Bogunovića, Buzećani opet napadaju s učinkom i dolaze na svega gol zaostatka za domaćinima (11:10). Pet minuta kasnije Siscia je opet na udobnih +4, a do kraja više nije dopustila Buzetu da se približi. Najbolji strijelac za domaće bio je s 10 golova Bogunović, dok je za goste pet golova dao Mavrović.

Vezane vijesti

Varaždinci su u Poreču bili ravnopravni tek u prvim minutama susreta, kad uz Jagačića i Jeftića drže priključak za domaćima. No, sa serijom 7-2 Poreč u 17. minuti ima +5. Tu prednost domaći drže bez većih problema sve tamo do desetak minuta pred kraj susreta, kad u još jednoj velikoj seriji golova, prekinutoj samo pogotkom Varaždinca Jeftića, odlaze na +10 (33:23). U domaćim je redovima najuspješniji strijelac bio Mataija (8/11), dok je kod gostiju najviše puta pogodio Jagačić (6/7). Inače su Varteksovci u Poreč otputovali sa svega 12 igrača.

Pravi se cirkus međutim odigrao u Metkoviću, gdje su pravdu nestručno podijelili suci iz Zagreba, Prpić i Szekely. Crveni karton za gostujućeg trenera, u ovom slučaju MKA*IPC-ovog Josipa Borkovića, pa i još koje isključenje te neravnopravnost prilikom dosuđivanja manjih stvari još bi se mogao zanemariti, kažu u čakovečkom premijerligašu, da nije došlo i do materijalne povrede pravilnika, kad je u gužvi pred završetak utakmice, nakon što je nad gostujućim kapetanom Vargom napravljen prekršaj, na teren doletio muškarac koji nije bio službena osoba na utakmici te počeo tući Vargu. Iako su po pravilniku utakmicu trebali prekinuti, smatraju u Čakovcu, suci su nakon poduljeg vijećanja dosudili sedmerac. Nakon takve utakmice uopće više nije važan ni rezultat, ni bodovi, već samo ljudi u žutom, kojima će se predstava svakako zapamtiti. Na svu sreću, snimka susreta postoji, pa se svi navodi mogu lako provjeriti, tvrde u MKA*IPC-u. Dostavili su nam i snimku: