RK Zagreb 37:26 Zamet
Zamet

Rukometni praznik u Rijeci

Ivana Strahija • srijeda, 17.02.2010.

CO Zagreb rukomet popularizira diljem Hrvatske, a ovog je utorka rukometni praznik bio sa Zemetom u Rijeci. Bila je to lijepa utakmica za gledatelje i odlično iskustvo za riječke rukometaše, a na kraju je očekivano slavio hrvatski prvak.

Nitko nije očekivao da će Zamet, inače u sredini tablice Premijer lige, pobijediti CO Zagreb, no u prvih su se dvadesetak minuta Riječani jako dobro držali na parketu. Uz potporu dvije tisuće navijača koji nisu štedjeli grla Zamet je vodio +2. Odličan je bio najpoznatiji igrač Zameta, vratar Valter Matošević, za kojeg su se, zbog viroze, domaći ljubitelji rukometa pobojali da neće nastupiti.

Zametov igrač Krešo Ivanković je rekao: "Dobro smo parirali Zagrepčanima u prvom poluvremenu, do 20. minute smo čak vodili 9:7. U nastavku je ipak do izražaja došla kvaliteta gostiju, koji su po mom mišljenju među tri najbolje momčadi u Europi. Izgubiti s jedanaest golova razlike ipak nije tako tragično", objasnio je za Novi list.

Vezane vijesti

Upravo tako je i bilo, jer su nakon 20-minutnog zagrijavanja Zagrepčani preuzeli vodstvo, do poluvremena napravili +4, a do kraja i +11. Najbolji strijelac susreta bio je Zametov Ivanković s osam golova, dok su kod Zagreba po šest dali Raković i Vukić.

Gostima iz Zagreba utakmica je poslužila kao dobar trening, Riječanima kao prilika da zaigraju protiv najboljih hrvatskih rukometaša, a publici da uživa u igri hrvatskih reprezentativaca.