Liege Zagrebu uzvratio udarac

Borna Rupnik • utorak, 23.02.2010.

Liege je u 4. kolu Eurochallenge kupa odličnim izdanjem u drugom poluvremenu svladao Zagreb 94:79 i ponovno zakomplicirao borbu za drugo mjesto u skupini...

Zagreb je ponovno propustio iskoristiti gostujuću pobjedu i olakšati si put prema nastavku natjecanja. Nakon slavlja u Njemačkoj protiv Artland Dragonsa, Mravi su u Trnskom pali i protiv belgijskog Liegea i sada posljednja dva kola čekaju s omjerom 2-2.

Obje su momčadi u utakmicu ušle čvrsto i bez popusta te u početku nije bilo mjesta za značajnije rezultatske odmake. Liege je početkom druge četvrtine tricom bivšeg Mrava Ivana Papca poveo 25:20, ali Zagreb je ubrzo uzvratio serijom 15:2. Bilo je to najbolje razdoblje igre sastava Denisa Bajramovića u prvom poluvremenu.

Međutim, zaostatak od osam koševa (39:31) nije obeshrabrio goste, pogotovo ne Adriana Banksa, koji je nanizao šest uzastopnih poena te se na odmor otišlo u potpunoj neizvjesnosti (44:41). Treba istaknuti da je Luka Žorić samo u uvodnih 20 minuta postigao 17 koševa.

Međutim, Belgijci su u nastavku ubacili u višu brzinu. U samo tri minute kaznili su nekoliko Zagrebovih promašaja i pobjegli na solidnih 58:49 te je Bajramović morao reagirati pozivanjem minute odmora. Nažalost, ni to više nije moglo pomoći. Liege je samo nastavio nadograđivati svoju prednost. Tu su dionicu gosti dobili rezultatom 34:13, što je bio i kraj priče u Novom Zagrebu.

Naposljetku je malo nedostajalo da Zagrepčani prime i "stotku", no ostalo je na završnih 94:79. Time se belgijski predstavnik u potpunosti osvetio za poraz na svom terenu u prvom kolu drugog kruga natjecanja.

Žorić je, sada već uobičajeno, bio najbolji pojedinac Mrava. Imao je 21 koš i 4 skoka, dok je Damir Mulaomerović ubacio 15, uz 6 asistencija. Josh Duncan bio je najefikasniji u Liegeu (21 koš, 6 skokova), Adrian Banks je dodao 19, a Alex Ruoff 18.

• bubici23.02.2010. u 23:25
    Prije tjedan dana Široki i sada ovo - opet Zagreb dobije knap prvo, i onda u trećoj izgube sa 20 razlike; i to oba puta od objektivno nekoliko puta lošijih ekipa. Malo čudno. A u međuvremenu dobiju Cibonu. Sramite se!
    bubici
  • Obrisan korisnik23.02.2010. u 21:11
    ovo je za USKOK bez zajebancije, ovo su sami prodali
  • Obrisan korisnik23.02.2010. u 21:03
    ne zna se tko je jadniji,hr kosarka u kojoj je zagreb osvajac kupa ili sam taj zagreb koji gubi od ovakvih ekipa...