Bundesliga, 24. kolo, 27.02.2010, 18:30 h
Bayer Leverkusen 0:0 Köln
Köln

Köln se obranio u Leverkusenu

Borna Rupnik • subota, 27.02.2010.

Bayer iz Leverkusena ostao je neporažen i rekordnu 24. utakmicu zaredom, ali nakon 90 minuta protiv Kölna nogometaši Juppa Heynckesa nisu bili posebno sretni. Naime, nisu pronašli rješenje za obrambeni zid Zvonimira Solde...

Köln je na gostovanju kod vodećeg Bayera osvojio bod rezultatom kojim se Zvonimir Soldo dičio tijekom jeseni. Gostujuća je obrana izdržala sve nalete i završilo je 0:0.

U jednoj od slabijih ovosezonskih predstava Bayer je pred svojim navijačima stvorio tek nekoliko izglednih prilika. Najbolja je bila ona iz 13. minute, kada je Sami Hyypiä pucao glavom, a Faryd Mondragon loptu zaustavio na crti - ili malo iza nje. Sve je dileme, doduše, mogao riješiti kapetan Manuel Friedrich, ali je u nastavku akcije opalio preko praznog gola.

Mondragon je pozvan na dužnost i početkom nastavka, a do kraja susreta uglavnom se igralo na polovici Kölna, pri čemu su promašivali Renato Augusto, Stefan Reinartz i Stefan Kiessling.

Treba istaknuti da je Bayerovoj obrani u 33. minuti pobjegao Sebastian Freis, no Kölnovom se napadaču ispriječilo lice Renea Adlera.

Neodlučeni ishod znači da Bayern eventualnom nedjeljnom pobjedom nad HSV-om može samostalno izbiti na prvo mjesto, s dva boda viška. Köln ostaje na 14. mjestu s 26 bodova na kontu.