Primera División, 24. kolo, 27.02.2010, 22:00 h
Barcelona 2:1 Málaga
Málaga

Hrabra Malaga pala u završnici

Vedran Babić • nedjelja, 28.02.2010.

Samo nekoliko sati nakon pobjede Reala na Tenerifima, Barcelona se ponovno vratila na čelo Primere. Malaga je na Nou Campu 90 minuta bila pod konstantnom opsadom, a na kraju je umalo uzela bod. Pogodak odluke za domaćine postigao je Lionel Messi šest minuta prije kraja.

Svih 90 minuta Barcelona je dominirala i pravo je čudo što je rezultat skromnih 2:1. Svi pogoci pali su u razmaku od 70. do 84. minute, a junak je definitivno Lionel Messi, koji je svojim 17. ligaškim pogotkom donio tri boda svojoj momčadi i povratak na vrh.

Barca je od prve minute krenula agresivno i s namjerom da si ranim pogotkom olakša nastavak susreta. No, mreža gostiju nije se tresla u prvih 45 minuta. Prvu priliku na utakmici, doduše, imala je Malaga u osmoj minuti, no udarac Dude obranio je Victor Valdes.

Vezane vijesti

Sve poslije toga bilo je u znaku Katalonaca, koji su sve više pritiskali svoje suparnike. Zlatan Ibrahimović je oprobao dalekometni udarac iz slobodnjaka, a Messi je promašio vrlo izglednu priliku u situaciji jedan na jedan s gostujućim vratarom Munuom, koji je nešto kasnije obranio udarac Xavija.

Pritisak i dominacija prvaka Europe nastavila se i u drugom dijelu, a umalo je urodila plodom u 53. minuti kada je Ibrahimović glavom pucao preko gola. Švedski internacionalac je osam minuta kasnije bio još bliže pogotku. Poslije jednog kornera već je bio matirao Munuu, no loptu je s crte glavom očistio brazilski branič Wellington.

I onda, u 70. minuti Pedro je izvrsnim udarcem s ruba kaznenog prostora napokon zabio za zasluženo vodstvo Barcelone. Šest minuta kasnije Iniesta je pogodio gredu i činilo se kako je samo pitanje koliko će još lopti završiti iza leđa Munue. Da nogomet zna biti i te kako varljiv pokazalo se u 81. minuti kada je Valdo pogodio za neočekivano izjednačenje, no senzacije ipak nije bilo.

Najbolji igrač svijeta Messi je odličnu utakmicu zasladio pobjedonosnim pogotkom u 84. minuti. Dani Alves je dijagonalnom loptom pronašao omalenog Argentinca koji nije pogriješio u realizaciji. Do kraja utakmice Barceloni je još bio poništen pogodak Ibrahimovića zbog njegovog prekršaja u napadu, no aktualni prvak Španjolske neće puno žaliti za tim. Ono najvažnije je ostvareno, a to je povratak na vodeću poziciju u prvenstvu.