Fiorentina u zadnji čas, Reja isključen

Ante Jukić • subota, 27.02.2010.

Odigrana su prva dva susreta 26. kola talijanske nogometne lige. Catania je na svom terenu s visokih 4:0 "isprašila" Bari, dok je Lazio u samoj završnici ispustio pobjedu protiv Fiorentine.

Nogometaši Barija nastavili su u subotu svoj crni niz. Četvrti uzastopni poraz igrači Giampiera Venture pretrpjeli su u Cataniji, gdje ih je negostoljubivi domaćin počastio s čak četiri gola u mreži. U posljednje vrijeme vrlo dobri Sicilijanci glavni dio posla obavili su već u prvom poluvremenu, koji su, zahvaljujući pogocima Ricchiutija i Llame, okončali s lijepih 2:0. Drugih 45 minuta nije donijelo nikakvu promjenu kad je odnos snaga u pitanju - domaćini su zabili još dva pogotka (Morimoto i Martinez) i stigli do konačnih 4:0.

S nova tri boda Catania (15. mjesto) je stigla do brojke od ukupno 27, dok je Bari (11. mjesto) ostao na 32 koliko ih je imao uoči ovog kola.

U drugoj utakmici večeri, odigranoj na rimskom Olimpicu, Lazio je ranim pogotkom Siviglie vodio protiv Fiorentine sve do same završnice, no tada je prosuo dva boda. Pogodak vrijedan remija za goste iz Firence postigao je Keirrison u 90. minuti. Napomenimo kako je donedavni trener Hajduka, a sadašnji Lazija, Edoardo Reja, u 88. minuti zbog prigovora zaradio crveni karton.