Juventus
Juventus 0:2 Palermo
Palermo

Nikola Vlahović • nedjelja, 28.02.2010.

Posljednju utakmicu 26. kola Serie A, odigrali su u Torinu Juventus i Palermo. Stara Dama priredila je svojim navijačima još jedno razočarenje izgubivši na svom terenu od Palerma. Za Juventusov "potop" zaslužni su Fabrizio Miccoli i Igor Budan.

Prvih desetak minuta utakmice prošlo je u ispitivanju snaga, a najznačajniji dogođaj u tom periodu bio je žuti karton Antonia Candreve. Veznjak Juventusa grubo je startao na igrača Palerma, a sudac ga je već u šestoj minuti "nagradio" žutim kartonom.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 17. minuti. Sa vrha šesnaesterca pucao je Antonio Nocerino, ali razervni vratar Juventusa Manninger bez problema zaustavlja njegov udarac. U 23. minuti zaprijtili su i domaćini. U prilici se našao David Trezeguet , ali njegov udarac glavom otišao je pored gola gostiju. Nekoliko minuta nakon toga iz daljine je pokušao Alessandro Del Piero, ali lopta prolazi pokraj lijeve vratnice.

Igor Budan

Vezane vijesti

Hrvatski napadač Igor Budan potopio je Staru Damu. Samo minutu nakon što je ušao u igru, zamjenivši strijelca Miccolija, presjekao je jednu loptu u obrani gostiju, elegantno prešao Manningera i lagano zabio za 2:0. Budan je zabio u svom prvom dodiru sa loptom nakon što je ušao u igru.

Nakon pola sata igre u dobroj prilici našao se i Diego. Brazilac je uputio dobar udarac prema golu, ali vratar Sirigu brani njegov pokušaj. Pet minuta prije kraja poluvremena priliku je imao Fabrizio Miccoli, ali njegov udarac blokirala je obrana Juventusa. U vrlo lošem prvom poluvremenu gledatelji nisu imali puno toga za vidjeti i na odmor se otišlo bez pogodaka. Igru iz prvog poluvremena i jedni i drugi nastojat će što prije zaboraviti.

Prvu pravu i ozbiljniju akciju na utakmici odigrali su igrači Palerma u 55. minuti. Nakon dobro odigrane kontre, u odličnoj prilici našao se Javier Pastore , ali vratar Manninger refleksno je odbio loptu u korner. Bila je to "mrtva" šansa za veznjaka Palerma. Međutim, u 60. minuti vratar Juventusa bio je svladan. Majstorski udarac s vrha šesnaesterca uputio je Miccoli, a lopta je završila u rašljama Juventusovog gola. Odličan pogodak omalenog napadača za veliko slavlje gostiju.

Samo dvije minute nakon toga Cannavaro je pogodio mrežu gostiju, ali sudac Paolo Valeri zbog zaleđa je poništio pogodak. Domaćini su pokušali izjednačiti u 71. minuti preko Del Piera, ali njegov slobodni udarac sa dvadesetak metara otišao je izvan okvira gostujućeg gola. Vrlo loša igra Juventusa omogućila je gostima da dođu i do drugog pogotka. Domaćine je dotukao naš Igor Budan deset minuta prije kraja utakmice, kada je povećao vodstvo svoje momčadi na 2:0.

Ovom pobjedom Palermo je preskočio Juventus na prvenstvenoj ljestvici, te se dočepao odličnog četvrtog mjesta. Stara Dama nakon ovog poraza pala je na šesto mjesto i očekuje je teška borba za mjesta koja vode u Ligu prvaka.