Španjolska nedodirljiva u Parizu

Borna Rupnik • srijeda, 03.03.2010.

Španjolska je bez većih problema u Parizu porazila domaćine Francuze i na najbolji mogući način započela svoj ovogodišnji put prema Svjetskom prvenstvu, gdje ima velike ambicije...

Jedan od najišečkivanijih dvoboja večeri bio je onaj na Saint-Denisu, gdje je Francuska ugostila svoje susjede, aktualne europske prvake Španjolce. Igrači Vicentea del Bosquea, međutim, nisu imali razumijevanja za dobrosusjedske odnose i glatko su svladali Francuze 2:0.

Sve je bilo gotovo nakon prvih 45 minuta. Sredinom poluvremena David Villa okončao je spretnu akciju Furije rutinski poslavši loptu pored nemoćnog Huga Llorisa, sjajnog vratara Lyona.

Drugi je pogodak bio djelo Sergija Ramosa. Realov je branič primio loptu na desnoj strani, izbacio iz igre Juliena Escudea i precizno naciljao suprotni kut francuskog gola.

Jedinu je pravu priliku za domaćine u drugom poluvremenu promašio Florent Malouda, a Jesus Navas u sudačkoj je nadoknadi mogao postići i treći pogodak za Španjolce.

Francuska: Lloris - Sagna, Ciani, Escude, Evra - Gourcuff, Diarra, Toulalan, Ribery - Henry, Anelka. (Još su igrali: Govou, Malouda i Cisse.)

Španjolska: Casillas - Arbeloa, Puyol, Pique, Ramos - Busquets, Alonso - Iniesta, Fabregas, Silva - Villa. (Još su igrali: Torres, Xavi, Albiol, Navas, Senna i Güiza.)

• Obrisan korisnik04.03.2010. u 00:01