Planinić odlično razigravao

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.03.2010.

Tri susreta ruskog prvenstva bili su na rasporedu ovog vikenda, a u sva tri favoriti su slavili. Moskovski klubovi Dinamo i CSKA bili su uspješni na svom parketu dok je Himki slavio u Samari...

Moskovski Dinamo prekinuo je niz poraza svladavši na svom parketu Spartak iz Sankt Peterburga sa 78:67.Moskovljani su poraženi u posljednja tri susreta i očajnički su tražili prekid niza, a skromni Spartak im je za to dobro došao. Kontrolirali su rezultat cijelim tijekom susreta i na kraju upisali očekivanu pobjedu.

Sergej Bikov ih je predvodio s 26 poena dok je Dmitrij Hvostov dodao 15 poena. Kod Spartaka Milovan Raković je ubacio 17 poena uz deset skokova, a Egor Mešerjakov je dodao 12 poena i devet skokova.

Moskovski CSKA svladao je momčad Eniseja 89:80. Očekivala se možda uvjerljivija pobjeda Moskovljana, no i ovaj rezultat ih je zadovoljio. I bez Ramunasa Šiškauskasa bili su prejaki za skromne goste kojima je ovo treći poraz u nizu.

Trajan Langdon sa 16 poena (5/6 trica) bio je najbolji kod pobjednika, a Anton Ponkrašov dodao je 15 poena. Zoran Planinić za 30 minuta ubacio je dva poena s linije slobodnih bacanja uz šut za tricu 0/5, no dodao je deset asistencija čime je bitno popravio dojam. Kod Eniseja Lionel Chalmers je ubacio 15 poena, a Andrej Komarovskij i Kaspars Kambala su dodali po 14 poena.

Himki je na gostovanju u Samari imao dosta problema i tek je u zadnjih deset minuta izvukao pobjedu 69:59. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i dostigao dvoznamenkastu prednost, ali pomalo se Himki približavao da bi ipak u zadnjoj četvrtini napravio potpuni preokret.

Vitalij FridzonKelly McCarthy s 14 poena i devet skokova bili su najbolji kod gostiju, a kod domaćina Luis Flores je ubacio 14 poena, a Genadij Zelenskij je dodao deset poena i devet skokova.