Spartak završio posljednji

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.04.2010.

Odigrano je zadnje kolo regularnog dijela ruskog košarkaškog prvenstva i poznati su svi sudionici doigravanja....

Moskovski Dinamo ugostio je momčad Triumfa i slavio lakše nego što se i sam nadao. Moskovljani su od samog početka susreta bili dominantni i na kraju su zasluženo slavili, a posebno dobro odigrali su završnih deset minuta kada su goste i ostavili na minus 22.

Dmitrij Domani s 21 poenom (5/7 trica), Sergej Bikov s 19 poena i šest asistencija, Aleksej Savrašenko s 14 poena i deset skokova te Sergej Monia s 11 poena i deset skokova bili su najbolji kod Dinama. Triumf su predvodili Brion Rush s 21 poenom (5/9 trica) te Paul Miller s 11 poena.

Enisej je na svom parketu igrao protiv Lokomotiva. Gosti su isto tražili pobjedu koja bi im donijela četvrtu poziciju, međutim motiv Eniseja bio je veći. Slavili su u tijesnoj završnici 78:75 serijom 6:0 u zadnjih minutu i 20 sekundi.

Lionel Chalmers s 29 poena (5/7 trica) bio je domaći junak, a 16 poena dodao je Aleksandar Anisimov. Kod gostiju Gerald Green je ubacio 16 poena, Aleksej Surovcev 14, a Jakov Vladović za 15 minuta dodao je dva poena (1/2).

Niti CSKA, a niti Samara nisu mogli napredovati ili nazadovati na ljestvici, ali su odigrali borbenu i čvrstu utakmicu tražeći pobjedu. Moskovljani su u konačnici uz dosta muke u produžetku bili bolji 76:74 nošeni sjajnim J.R. Holdenom koji je ubacio 26 poena od čega sedam trica.

U regularnom dijelu bolje su krenuli domaćini koji su stvorili visoku prednost, ali se CSKA vratio. U završnici je CSKA tricom Ponkrašova osam sekundi prije kraja poveo 67:64 da bi Zelenskij nakon što je zaustavljen prekršajem ubacio prvu, a namjerno promašio drugo bacanje. Priskočio je Douthit i ubacio za produžetak. Tamo Holden ubacuje prvih osam poena Moskovljana i odvodi ih prema pobjedi. U posljednjim trenucima susreta pobjedu je domaćinu pokušao donijeti Bremer, ali pokušaj iz kuta nije bio precizan.

Osim Holdena kod pobjednika su se istaknuli Ponkrašov s 11 poena i Hrjapa s deset poena i 15 skokova. Zoran Planinić za 32 minute ubacio je sedam poena (2/9). Kod domaćina Douthit je ubacio 18 poena uz deset skokova, a Bremer je dodao 17 poena i pet skokova.

Velikog rezultatskog naboja nije bilo niti u dvoboju Uniksa i Himkija. Radilo se tek o prestižu, a domaćin oslabljen neigranjem Marka Popovića upisao je poraz 73:59. Uoči posljednje četvrtine prednost Himkija bila je svega poen, ali onda je došlo do raspada u igri Uniksa i gosti su otišli do pobjede.

Predvodili su ih Kelly McCarthy i Ricky Minard s po 14 poena, a kod Uniksa Terrell Lyday je ubacio 16, a Krešimir Lončar 15 poena (5/10).