Trio s dna upisao poraze

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.03.2010.

S tri susreta igrana u nedjelju nastavljeno je rusko prvenstvo. Sve tri momčadi koje se nalaze na dnu ljestvice upisale su poraze ne pokazavši kako su se u ovoj prvenstvenoj stanci približile barem onim momčadima iz sredine ljestvice...

Zagrebov protivnik u Eurochallenge kupu, momčad Samare, ne igra tako dobro u ruskom prvenstvu. Na svom parketu poraženi su od moskovskog Dinama 90:77 u susretu u kojem su samo u prvih 20 minuta bili rezultatski u dobroj poziciji. U nastavku susreta Moskovljani su zaigrali bolje, brzo stvorili prednost i u posljednjih deset minuta nisu strahovali za konačni ishod.

Aleksej Šved pokazao je potencijal ubacivši 21 poen, a 18 poena i pet asistencija dodao je Dmitrij Hvostov. U domaćem sastavu Andrej Truškin je ubacio 28 poena uz čak 14 skokova dok je Ernest Bremer dodao 14 poena i sedam asistencija.

Očekivanu gostujuću pobjedu upisao je Uniks koji je u Sankt Peterburgu bio bolji od Spartaka s 84:73. Momčad iz Kazana odlično je otvorila utakmicu i prvu četvrtinu dobila s 24:13, domaćin se uspio približiti do same završnice, ali onda je Uniks ponovno uzvratio i pobjegao na nedostižnu prednost.

Predvodili su ga Terrell Lyday s 23 poena i šest skokova te Igor Zamanskij s 19 poena i šest asistencija. Krešimir Lončar za 26 minuta ubacio je 11 poena (5/11 iz igre) uz šest skokova. Kod Spartaka Levance Fields je ubacio 15 poena uz devet skokova dok je James White dodao 14 poena.

Posljednjeplasirani Enisej nastavlja nizati poraze. Novi je stigao u gostima kod Triumfa koji je slavio sa 110:98. Triumf je već na poluvremenu bio u visokoj prednosti, vodio je 55:33 i bilo je jasno kako gosti to neće moći dostići. U nastavku susreta uspjeli su tek malo smanjiti visok zaostatak, ali ne i zaprijetiti kvalitetnijem domaćinu.

Pavel Sergeev s 27 poena (5/6 trica) bio je prvo ime susreta, a slijedio ga je Paul Miller s 22 poena (5/6 trica) i pet skokova. Kod Eniseja Vladimir Djačok je ubacio 24 poena, 22 je dodao Lionel Chalmers, a 20 poena Frederick Warrick.