Bordeaux 1:2 Auxerre
Auxerre

Jelen zaprepastio Bordeaux

Maja Giljanović • srijeda, 10.03.2010.

Utakmicu 25. kola koja je zbog prve utakmice Bordeauxa u osmini finala Lige prvaka u Ateni protiv Olympiakosa odgođena na 18 dana odigrali su večeras na Chaban-Delmasu Bordeaux i Auxerre. Gregory Sertić i njegovi Žirondinci u posljednjih su manje od pola sata ispustili vodstvo i nakon golova Ireneusza Jelena u 63. i 83. minuti izgubili 1:2.

Bordeaux i Auxerre utakmicu su 25. kola trebali odigrati 20. veljače, ali Savez ju je zbog prijetnje Laurenta Blanca da će zbog osmine finala Lige prvaka protiv Olympiakosa (u Ateni su na koncu slavili 1:0) na travnjak poslati rezervnu momčad odgodio za 18 dana.

Žirondinci ni u prvom poluvremenu nisu odigrali osobito lepršavo, ali su s(p)retnim golom u 7. minuti na odmor otišli golom prednosti u odnosu na Auxerre i tri boda prednosti u odnosu na Montpellier. Ubačaj Benoita Tremoulinasa prema Marouaneu Chamakhu Auxerreov je Benoit Pedretti glavom skrenuo iza svog Oliviera Sorina.

Ključnim se na koncu pokazala 16. minuta u kojoj je potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić (21-godišnjak je odigrao 87 minuta) silovito odapeo, ali Sorin je uz pomoć prečke spasio podebljanje prednosti Bordeauxa.

U drugom poluvremenu izašao je kapetan Bordeauxa Alou Diarra i Auxerre je promijenio dlaku. Niculae je u 46. okrznuo stativu Carrassoa, a nakon što su diktirali tempo izjednačili su u 64. golom Jelena. Poljak se nije zadovoljio samo osmim ovogodišnjim golom nego je 20 minuta poslije postigao i deveti (prvo ga je zaustavila prečka, ali se 22-ica Auxerrea snašla) i potopio Bordeaux.

Bordeaux i Montpellier i dalje su bodovno izjednačeni na prvom mjestu i Žirondinci sada u rezervi imaju još samo utakmicu u Le Mansu, a Auxerre je preskočio redom Lille, Marseille i Lyon i preuzeo treće mjesto koje sljedeće godine vodi u treće pretkolo Lige prvaka.