Bundesliga, 26. kolo, 12.03.2010, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 2:1 Stuttgart
Stuttgart

Nikola Vlahović • petak, 12.03.2010.

Prvu utakmicu i prvi derbi 26. kola Bundeslige, odigrali su Schalke i Stuttgart. Nakon lošeg prvog poluvremena u dosta izjednačenoj utakmici Schalke je svladao Stutgart rezultatom 2:1. Sve golove na utakmici gledatelji su vidjeli u drugom poluvremenu.

Domaćini su već u drugoj minuti imali udarac iz kuta. Korner je izveo naš Ivan Rakitić, ali gostujuća obrana bez problema otklonila je opasnost. Prvih desetak minuta utakmice pripalo je gostima, a u petoj minuti dobru priliku propustio je Cristian Molinaro. Domaćini su mogli povesti u 14. minuti, u dobroj prilici našao se Kevin Kuranyi, ali napadač Schalkea puca pored gostujućeg gola.

Nakon te prilike Schalkea na terenu se nije imalo što vidjeti što se tiče igre. I jedni i drugi pokušavali su kombinirati, ali takvi pokušaji završavali bi neuspješno već u ranoj fazi napada. Takva igra potrajala je sve do 36. minute, kada je Zdravko Kuzmanović promašio odličnu priliku. Veznjak Stuttgarta našao se u lijepoj prilici ali vratar Schalkea Neuer obranio je njegov udarac.

Ivan Rakitić

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Schalke. Iako nije bio strijelac kao u prošlom kolu, Rakitić je odigrao dobru utakmicu, mnogo se trudio i pokušavao, a sa nekoliko dobrih dodavanja pokazao je da za njega itekako ima mjesta u najjačoj postavi Schalkea.

Novu priliku gosti su imali minutu prije kraja prvog poluvremena. Ponovno je pucao Kuzmanović, ali i vratar Schalkea bez problema zaustavlja njegov pokušaj. Domaćini su odmah odgovorili pokušajem na drugoj strani, dobro je glavom pucao Kuranyi, ali Lehmann hvata loptu. Gledatelji na stadionu Veltins Arena, nisu vidjeli mnogo toga u prvih 45 minuta i na odmor se otišlo s rezultatom kao i na početku utakmice.

Nezadovoljan igrom svoje momčadi u prvom poluvremenu, Felix Magath odlučio ja u nastavak krenuti s dvije izmjene. U svlačionici su ostali Jefferson Farfán i Joel Matip, a umjesto njih na teren su istrčali Edu i Alexander Baumjohann. Magathova odluka pokazala se ispravnom odmah na početku drugog poluvremena. Upravo je Edu zabio za vodstvo Schalkea. Brazilac je dobro reagirao i sa desetak metara poslao loptu u Lehmannov gol.

Vodstvo domaćina trajalo je točno četiri minute, nakon ubačaja Kuzmanovića odlično je skočio Serdar Tasci i glavom poslao loptu iza leđa Neurea. Međutim, Schalke ponovno dolazi u vodstvo u 55. minuti. Za prednost domaćina pogodio je Kuranyi, a odlično mu je asistirao Heiko Westermann. Veliku priliku za izjednačenje Stuttgart je imao u 67. minuti kada su u odličnoj situaciji našao Timo Gebhart, ali umjesto udarca veznjak se spetljao i lopta je otišla pored gola.

Iako su do kraja utakmice obje momčadi imale po nekoliko prilika, nije došlo do promjene rezultata. Ovom pobjedom Schalke je potvrdio da je jedan od kandidata za osvajanje naslova, a nova tri boda omogućila su im da barem privremeno preuzmu vrh Bundeslige.