Bundesliga, 26. kolo, 14.03.2010, 15:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 0:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.03.2010.

Nogometašima Werdera pripao je nedjeljni susret u Hoffenheimu. Pobjedu gostujućem sastavu donio je Pizarro pogotkom pred sam kraj dvoboja, točnije u 81. minuti...

U prvih 45 minuta momčad iz Bremena bila je bolja no bez konkretnosti. Najbolju priliku dotadašnjeg dijela propustio je Mertesacker u 37. minuti. Iz same blizine pucao je po vratima Hildebranda koji brani u maniri rukometnog vratara.

Tri minute ranije priliku je propustio i Hoffenheim, Maicosuel je tukao snažno, ali jako neprecizno. Igra domaćeg sastava u ofenzivi je previše ovisila o Carlosu Eduardu i iako je Brazilac bio bolji iz minute u minutu nije mogao sam.

Nakon ispodprosječnog prvog dijela ritam igre podigao se odmah po povratku s odmora, no glavni problem obje momčadi i dalje je bila igra u zoni udarca, odnosno stvaranje prilika za pogodak. U 59. minuti udarac Vukčevića spremno je obranio Wiese.

Niti u preriodu između 60. i 70. minute nijedna od momčadi nije uspjela stvoriti prividnu prednost, a još manje priliku. Oba su vratara, Wiese i Hildebrand bili gotovo nezaposleni. I kada su i sami akteri počeli vjerovati kako će dvoboj završiti podjelom bodova, utakmicu je atraktivnim lobom razriješio Pizarro.

Na dodavanje Jensena pobjegao je čuvaru Šimuniću i pogodio za, pokazalo se nekoliko minuta kasnije, konačnih 0:1. Nakon pogotka momčad Hoffenheima zaigrala je otvorenije, no protiv čvrstih Mertesackera i Nalda nije mogla mnogo napraviti.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta. U 83. minuti zaradio je žuti karton, svoj osmi ove sezone.