Chelsea natrag na vrhu

Branimir Korać, Vedran Babić • subota, 13.03.2010.

Subotnje poslijepodne bilo je sretno za nogometaše Chelseaja koji su se pobjedom nad West Hamom vratili na čelo prvoligaške kolone. U derbiju začelja Wolverhampton je slavio protiv Burnleya, a Bolton našeg Ivana Klasnića je s 4:0 deklasirao Wigan.

Nogometaši Chelseaja dominantnom su igrom došli do pobjede protiv West Hama. Bilo je 4:1, a momčad sa Stamford Bridgea povela je u 16. minuti pogotkom stopera Alexa na centaršut Florenta Maloude.

Nedugo potom Chelsea je zatresao gredu, a u 30. minuti gosti su stigli do neočekivanog izjednačenja. Parker je s 25 metara predivnim udarcem matirao rezervnog domaćeg vratara Turnbulla.

Vezane vijesti

Do poluvremena Chelsea je propustio još dvije lijepe prilike, početkom nastavka još jednu, no u 56. Didier Drogba je napokon pronašao put do mreže West Hama za 2:1. Potvrdu nova tri boda donio je Malouda pogotkom u 77. minuti, a konačnih 4:1 postavio je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom Drogba.

Bolton je uz našeg Ivana Klasnića na klupi s 4:0 pregazio Wigan. Elmander je već poslije deset minuta doveo domaćina u vodstvo, a na 2:0 povisio je početkom nastavka Davies s bijele točke. Pet minuta kasnije Muamba je riješio susret pogodivši za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Taylor u 69.

U dvoboju osmog i devetog na ljestvici nije bilo pobjednika. Birmingham je kod kuće protiv Evertona gubio 2:0, ali je pogocima Jeromea u 26. i Gardnera u 52. minuti izvukao bod. Prethodno su za goste zabili Anichebe (19.) i Aiyegbeni (22.).

U dvoboju Stokea i Aston Ville mreže se nisu tresle, a Wolverhampton je u gostima kod Burnleya stigao do važna tri boda u borbi za ostanak (2:1).