Bundesliga, 26. kolo, 13.03.2010, 18:30 h
Bayern 2:1 Freiburg
Freiburg

Bayern preokretom do prvog mjesta

Ante Jukić • subota, 13.03.2010.

Nogometaši Bayerna očekivano su večeras zamijenili Schalke na čelu Bundeslige, no način na koji je najtrofejnija njemačka momčad došla do pobjede nad slabašnim Freiburgom nije bio nimalo ugodan za njihove navijače. Gosti su, naime, nakon prvih 45 minuta na Allianz Areni vodili 1:0, prije nego su u nastavku Bavarci ipak postavili stvari na svoje mjesto, slavivši na kraju rezultatom 2:1....

Teška utakmica u Firenci primorala je Louisa van Gaala na određene promjene u momčadi, tako da su svoju poziciju u redovima Bayerna od prve minute zauzeli i naši Ivica Olić i Danijel Pranjić. Ipak, jedanaestorica koja je trebala bezbolno vratiti Bavarce na čelo Bundeslige nakon prošlotjednog remija u Kölnu nije previše oduševila gledatelje u Allianz Areni u prvih 45 minuta.

Izuzmemo li veliku prednost u posjedu lopte, domaćini se nisu uspjeli očekivano nametnuti pretposljednjoj momčadi lige. Freiburg je u prvom dijelu odolijevao svim napadima Bayerna, a u 31. minuti objeručke je prihvatio priliku za vodstvo. Cedric Makiadi odličnim je udarcem pogodio desni gornji kut Buttovih vrata i osigurao svojoj momčadi iznenađujuće vodstvo prije odlaska na odmor. Gledajući u globalu ono što su takmaci prikazali u prvom poluvremenu, posve zasluženo, s obzirom da Freiburg uopće nije bio podređen minhenskom velikanu.

U drugi dio domaćini su krenuli očekivano furiozno, prilike pred vratima gostiju redale su se kao na tekućoj vrpci, no mreža Pouplina mirovala je sve do 76. minute. Tada je stvari u svoje ruke uzeo Arjen Robben, i prekrasno izvedenim slobodnim udarcem pogodio za 1:1. Sedam minuta kasnije isti je igrač ponovno strijelac, ovog puta iz jedanaesterca, za konačnih 2:1 Bayerna.

Napomenimo na kraju kako su žute kartone u ovoj utakmici zaradili Pranjić u redovima domaćina, te Ivica Banović kod gostiju iz Freiburga. S nova tri boda Bayern je ponovno zasjeo na čelo ljestvice, dok je Freiburg ostao pretposljednji.