Montpellier izbjegao minu Auxerrea

Maja Giljanović • subota, 13.03.2010.

Auxerre je u srijedu u zaostaloj utakmici 25. kola slavio usred Bordeauxa, a spuštenih se gaća nije pojavio ni u Montpellieru. Golom Oliecha iz 45. minute vodili su i protiv Montpelliera, ali Facundo Costa je izjednačio na 1:1 i održao status quo na čelu Le Championnata jer i Bordeaux de zadovoljio bodom. Žirondinci ni treću utakmicu uzastopce nisu pobijedili, ovog su puta odigrali 0:0 u Monacu.

Ni Bordeaux ni Montpellier u 28. kolu Le Championnata nisu imali lagan zadatak. Žirondinci su gostovali u Monte Carlu protiv kojeg su lani slavili samo nakon što su gubili 0:3 (4:3), a Montpellier je ugostio Auxerre koji je sredinom tjedna ušutkao Chaban-Delmas i nakon 0:1 Bordeaux pobijedio 2:1.

Monaco je dočekao Bordeaux bez naših Jerka Leke i Darija Šimića i zaželio prvu pobjedu protiv Žirondinaca Gregoryja Sertića (odigrao je 21-godišnjak 68 minuta) nakon 2003. godine, a svoje su ambicije Kneževi temeljili na činjenici da je Bordeaux na posljednje dvije utakmice od mogućih šest osvojio samo tanak bod (1:1 protiv Montpelliera) i da su ih prošli mjesec u osmini finala izbacili iz Kupa (2:0).

Nakon 90 minuta siromašnih kvalitetnog nogometa i Bordeaux i Monaco su se zadovoljili bodom. Najveću šansu gostiju u 49. je minuti prokockao Gouffran (blizu je bio i Sane u 70.), a Monaca, kojeg je iz počasne lože bodrio Dado Pršo, Sagbo u 27. i Nene u 70. minuti.

Pobjedom protiv Auxerrea Montpellier je mogao preuzeti čelo, ali nakon što je Oliech u 45. doveo goste u vodstvo na La Mossonu je 19,320 navijača zadovoljno i bodom koji im je donio Facundo Costa u 66. minuti.

Le Mans je kapitulirao protiv Nice u 77. minuti (Remy), a tri boda su osvojili i Lorient, Boulogne i PSG. Marchal je za Lorient je Vedrana Runju probio u 78. minuti, trojac Boulognea Agouazi, Moussilou i Cuvillier je matirao Nancy (1:3), a porciju je na Parku prinčeva primio Sochaux (1:4). Gosti su prvi put poklekli u 17. minuti (Hoarau), a Erding ih je ubio u pojam hat-trickom u 18., 35. i 70. minuti.

U posljednjoj utakmici večeri Lavove Dejana Lovrena (odigrao je bivši dinamovac svih 90 minuta) je nakon izbacivanja Reala iz Lige prvaka na zemlju spustio Saint-Etienne i uzeo im dva boda kojima bi se Lyon bodovno izjednačio na čelu s Bordeauxom i Montpellierom. Gosti su vodili golom Rivierea u 39. minuti, a nakon golemog presinga u 79. je izjednačio Lisandro Lopez.