Bivši dinamovac skrivio poraz

Maja Giljanović • nedjelja, 14.03.2010.

Slovenski reprezentativac i bivši dinamovac Boštjan Cesar kriv je za poraz Grenoblea u 28. kolu Le Championnata u Lilleu. Cesar je u 46. minuti pospremio loptu u mrežu svog Vivianija i fenjerašu više nije bilo pomoći.

Lille je s(p)retno osvojio sva tri boda u 28. kolu Le Championnata protiv Grenoblea i zbog bolje gol-razlike od Lyona preuzeo četvrto mjesto na tablici dva boda iza Bordeauxa i Montpelliera i bod iza Auxerrea na trećem mjestu.

Lille je bio bolji protivnik svih 90 minuta, ali pobjednički gol nisu dali ni Chedjou u 14. ni Hazard u 16. ni Balmont u 59. ni Toure u 71. ili 87. nego Boštjan Cesar u 46. minuti.

Lopta Edersona odbila se od bivšeg dinamovca koji je tijekom tjedna zaliječio lakšu ozljedu zarađenu prošli tjedan protiv Le Mansa (1:1) i istrčao u Lilleu i u neuhvatljivom luku svladala Vivianija.

Najveću šansu za fenjeraša prokockao je Romao u 64. kojem je lijepom paradom šut skinuo Landreau i spasa za Grenoble, u kojem je izostao drugi bivši dinamovac Josip Tadić, više nije bilo.

U utakmici siromašnoj prigodama Rennes je golovima Marveauxa u 26. i Gyana u 39. slavio u Valenciennesu (Rennesu nije pomoglo ni isključenje Tienea u 77. minuti), a Marseille je u Toulouseu u 39. minuti (Machado) prokockao vodstvo iz 30. (Brandao) i propustio se bodovno izjednačiti s Auxerreom na trećem mjestu.