Pola odigrano, pola odgođeno

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.03.2010.

Utakmice 2. HNL samo su djelomice odigrane, jer je dio drugoligaša odlučio odgoditi događanja na stadionima koji bi bili primjereniji vaterpolu s obzirom na atmosferske (ne)prilike.

Odluku da se na Gradskom stadionu u Sinju ipak igra Junaci su sigurno požalili, pošto im je u goste stigao Hrvatski dragovoljac i uzeo sva tri boda. To doduše nije izgledalo kao mogući kraj nakon prvih 45 minuta, u kojima je Junak bio dominantan u posjedu lopte i stvarao mnoštvo izglednih prilika. Odmah po početku drugog dijela Junak je pogotkom Lagatora došao u vodstvo, no ubrzo je Grgić izjednačio na 1:1, da bi Gaćeša u 79. u potpunosti preokrenuo rezultat. Do kraja utakmice su se momci sa Sigeta morali dobro paziti, jer su ostali s igračem manje nakon isključenja Begovića u 80. minuti.

Do gostujuće pobjede je stigao i Imotski, koji je u derbiju kola nadigrao Mosor na iznimno teškom terenu. Dva gola, Todorića u 35. i Obilinovića u 52. bila su Imoćanima dovoljna za pobjedu, dok su momci sa stadiona Pricviće u cijelom tijeku susreta pružali odličan otpor, no nisu znali iskoristiti prilike do kojih se ionako teško dolazilo. Imoćani mogu biti u potpunosti zadovoljni, ne samo bodovima, već i time što su se vrlo brzo oporavili nakon domaćeg poraza od Lučkog.

Doma su bez ikakvih problema slavili Solinjani, kojima se Vukovarci nisu znali kako oduprijeti. Mrežu iza vratara Matkovića načeo je Knezović u 25. minuti, a rezultat su do konačnih 3:0 u drugom poluvremenu doveli Plazibat te Ljuta iz penala. Vukovarci su tako kući otišli praznih džepova, a Solinjani i opet ostali neporaženi, 11. utakmicu za redom.

Drugoplasirani pomorac pobijedio je u Kostreni, teže no što je bilo za očekivati s obzirom na poziciju gosta, ekipe Segeste, koja je 13. na tablici. Premda je Prpić za domaće pogodio već u četvrtoj minuti, Siščani se nisu dali lako smesti, a Perković je dvadeset minuta kasnije izjednačio na 1:1. Segesta je nastavila sporadično prijetiti, a domaći su se navijači pobojali da će Pomorac ostati samo s bodom, no sva tri na kraju je, u 79. minuti, izborio Con.

Svi ostali susreti 16. kola igraju se u utorak.