Milan
Milan 1:0 Chievo
Chievo

Ivana Spahija • nedjelja, 14.03.2010.

Baš kao i preostale utakmice 28. kola Serie A, dvoboj Milana i Chieva na San Siru dobio je dramatičan raspet. Rossoneri su se dugo mučili za slomiti otpor raspoloženih gostiju iz Verone, i kada se činilo kako će Milan ponovno propustiti priliku pritisnuti Inter na vrhu, u sučevoj nadoknadi ukazao se Seedorf i unio pomutnju u rasplet prvenstva.

Nogometaši Milana samo sreći mogu zahvaliti rasplet dvoboja s Chievom, u kojem su minimalnom pobjedom uzeli vjerojatno i najvrjednija tri boda u dosadašnjem tijeku prvenstva. Leonardova momčad dugo se mučila protiv čvrste momčadi iz Verone, brojne propuštene prilike ukazivale su na vjerojatni kiks Milana, no sučeva nadoknada donijela je trenutak nepažnje u obrani gostiju i bljesak Seedorfa, koji je svojim pogotkom donio Rossonere na samo bod zaostatka za Interom.

Posve je očito kako je pitanje prvaka i više nego otvoreno, pogotovo uzme li se u obzir činjenica da Inter u posljednje vrijeme ne briljira, a crveno-crni prilično sigurno grabe prema samom vrhu. Prvo poluvrijeme susreta proteklo je bez pogodaka, no uz brojne propuštene prilike domaćina. Milan je mogao povesti u 24. minuti, ali je pokušaj Borriella uspio zaustaviti gostujući vratar Sorrentino. Pet minuta kasnije zaprijetio je i Ronaldinho, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca prohujao pokraj vratnice.

Niti Chievo nije ostao bez prilike, vratar Milana Abbiati čudesno je obranio odličan pokušaj De Paula, a domaćine je u 43. minuti sreća spasila od pogotka kada je Pinzi glavom pogodio vratnicu. U nastavku su Rossoneri nastavili s pritiskom na gostujuću obranu, Ronaldinho je u 57. minuti bio u prilici donijeti vodstvo Milanu, ali je pogodio gredu gola gostiju.

Još nekoliko dobrih prilika propustili su Ronaldinho i Inzaghi, a Milan je vrlo blizu pogotka bio i u 84. minuti kada je dobar pokušaj Beckhama uspio zaustaviti Sorrentino. Kada se činilo da će navijači sa San Sira kući otići razočarani, u 91. minuti ukazao se "joker s klupe" Seedorf, koji je lijepim pogotkom uspio pronaći put do mreže Chieva i Milanu donijeti vodstvo i konačnu pobjedu od 1:0 za vrijedna tri boda koja ga nose na samo bod zaostatka za gradskim rivalom.

• CISCO15.03.2010. u 08:48
    "Nogometaši Milana samo sreći mogu zahvaliti rasplet dvoboja s Chievom, u kojem su minimalnom pobjedom uzeli vjerojatno i najvrjednija tri boda u dosadašnjem tijeku prvenstva." Da, tako je... Baš mogu sreći zahvaliti što je Seedorf zabio fantastičan pogodak, čovjek koji je sa tri različita kluba... [više na forumu]