Napoli 1:3 Fiorentina
Fiorentina

Viole slavljenički preko Napolija

Ivana Spahija • subota, 13.03.2010.

Jedan od zanimljivijih dvoboja 28. kola Serie A, ogled Napolija i Fiorentine na užarenom stadionu San Paolo u Napulju, završio je pobjedom gostiju rezultatom 3:1. Nakon relativno nezanimljivog prvog dijela bez pogodaka, Napoli je prvi došao u vodstvo u samom otvaranju nastavka, ali su Viole u samoj završnici režirale preokret i uzele vrijedna tri boda u borbi za Europu...

Iako su slovili za favorita, izabranici Waltera Mazzarrija nisu uspjeli naći rješenje protiv raspoložene Fiorentine, koja je iskoristila ulogu autsajdera i nakon lošeg ulaska u susret u posljednjih desetak minuta režirala odličan preokret te u konačnici s uvjerljivih 3:1 uzela sva tri boda domaćinima. Violama je pobjeda donijela ostanak na desetom mjestu, ali i približavanje konkurentima za Europsku ligu, dok je Napoli ostao na sedmom mjestu i pomalo mu izmiče Europa.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali s nekoliko dobrih prilika s obje strane. Fiorentina je golu domaćina zaprijetila u 16. minuti kada je udarac Gilardina završio malo pokraj vratnice, a domaćini su uzvratili dvije minute kasnije, odličan pokušaj Lavezzija završio je iznad gola gostiju. Napoli je novu priliku za vodstvo propustio u 32. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta Denis je potražio vrata Fiorentine, ali je na mjestu bio Frey.

Otvaranje drugog dijela bilo je sretno za Napoli, domaćini su poveli već u 48. minuti susreta. Maggio je dobro uposlio Lavezzija, koji je prošao gostujuću obranu i matirao Freya za vodstvo Napolija od 1:0. Domaćine je sudac oštetio u 58. minuti ne dosudivši jedanaesterac nakon očitog prekršaja Felipea nad Lavezzijem, a samo dvije minute kasnije nogometaši Napolija doživjeli su novi udarac. Jovetić je dobro pronašao Gilardina, koji je glavom poslao loptu u mrežu De Sanctisa i poravnao rezultat na 1:1.

To je bilo tek pola posla probuđenih gostiju iz Firenze, u 87. minuti ponovila se gotovo identična situacija kao kod izjednačujućeg pogotka Fiorentine. Jovetić je dobro uposlio Gilardina, koji je prevario De Sanctisa i donio preokret i vodstvo od 2:1. "Točku na i" potpunom slomu Napolija stavio je Jovetić pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:1 i vrijednu pobjedu Fiorentine za nastavak sna o Europi.