Primera División, 26. kolo, 14.03.2010, 21:00 h
Valladolid 1:4 Real Madrid
Real Madrid

Higuain poput Messija

Vedran Babić • nedjelja, 14.03.2010.

Samo dva sata nakon što je Lionel Messi opet iznova zadivio svijet hat-trickom protiv Valencije, isto je napravio i najbolji strijelac Reala Gonzalo Higuain u dvoboju protiv Valladolida. Madriđani su slavili 4:1 i ponovno se vratili na vrh ljestvice.

Premda se u Europi nisu proslavili, nogometaši Reala nastavljaju s vrhunskom formom na domaćim travnjacima. U Valladolidu su večeras upisali osmu uzastopnu pobjedu (4:1) s ukupnom gol razlikom 29:7. Svi pogoci postignuti su, zanimljivo, iz prekida, a apsolutni junak zove se Gonzalo Higuain. On je sa svoja tri pogotka prešao na drugo mjesto ljestvice strijelaca s 19 golova, tri manje od Lionela Messija.

Bez Kake u sastavu Real je krenuo prilično pospano i prvu priliku stvorio iz prekida u 24. minuti. Slobodan udarac izveo je Granero, a vratar domaćih Villar zaustavio je dvostruki pokušaj Sergija Ramosa. Upravo iz prekida pao je vodeći pogodak gostiju. Samo nekoliko minuta kasnije na nekih 30 metara udaljenosti loptu je uzeo Cristiano Ronaldo i milimetarski precizno odapeo prema Villaru koji je bio nemoćan.

U samoj završnici prvog dijela novi hladan tuš za domaćina. Novi slobodan udarac izveo je Rafael van der Vaart, a u kaznenom prostoru Valladolida loptu je na voleju dočekao Higuain i pogodio za 2:0 Reala i znatno mirniji odlazak na odmor.

Nakon propuštene situacije tri na dva početkom drugog dijela Real je ipak došao do trećeg pogotka, a njemu je opet prethodio slobodan udarac. Ovoga puta ga je izveo Xabi Alonso, a Ronaldo je glavom spustio loptu do Higuaina koji je ponovno pribran u realizaciji (za razliku od utakmice s Lyonom) i to je već 3:0 za goste.

Utakmica je u tom trenutku bila riješena, a Valladolid je ipak postigao počasni pogodak i to zahvaljujući Realovom braniču Raulu Albiolu od kojeg se lopta nesretno odbila iza leđa Ikera Casillasa. Higuain je hat-trick upotpunio u 65. minuti nakon Ronaldovog skraćenog kornera za konačnih 4:1.

Do kraja utakmice vrijedi spomenuti još dvije situacije u kojima je Valladolid mogao ublažiti poraz. U 67. minuti Albiol se iskupio za autogol spasivši sa crte udarac Nauzeta Alemana, a u 90. je minuti Pele pogodio vratnicu iz slobodnog udarca.

• Rhaegal15.03.2010. u 12:20
    ma sam sam ispravio navod koji je bio u pocetnom tekstu clanka, vidim da su sad promijenili i ispravili...
    Rhaegal
  • Obrisan korisnik15.03.2010. u 10:03
    gdje si ti to pročitao, "On je sa svoja tri pogotka prešao na drugo mjesto ljestvice strijelaca s 19 golova, tri manje od Lionela Messija."
  • Rhaegal15.03.2010. u 00:16