Primera División, 26. kolo, 15.03.2010, 21:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0 Osasuna
Osasuna

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 15.03.2010.

Posljednju utakmicu 26. kola Primere odigrali su Atletico Madrid i Osasuna. U vrlo izjednačenoj utakmici i unatoč igraču manje, Atletico je uspio svladati Osasunu 1:0. Domaćini su zasluženo došli do minimalne pobjede desetak minuta prije kraja utakmice.

Početnih desetak minuta utakmice na stadionu Vicente Calderon prošlo je u ispitivanju snaga. Igra se odvijala uglavnom na sredini terena bez većih uzbuđenje. U tom periodu domaćini su imali jednu priliku, sa vrha šesnaesterca pucao je Jurado i prebacio gol. Gosti su odmah uzvratili, dobro je u okvir gola pucao Masoud, ali vratar Atletica efektno odbija loptu u korner.

Kako je vrijeme odmicalo Atletico je polako preuzimo incijativu na terenu. Vrlo blizu pogotka domaćini su bili u 23. minuti. Korner s desne strane izveo je Simao, a pred gol Osasune odlično utrčao Antonio Lopez, ali njegov udarac glavom odlazi pored lijeve vratnice. Međutim, gosti su se dobro postavili i nisu dali igračima Atletica da kombiniraju, tako da dvojica odličnih napadača Forlan i Kun Agüero u prvih pola sata praktično nisu ni dodirnula loptu.

Napokon su u 36. minuti Agüero i Forlan došli do lopte, i odigrali jednu dobru akciju koja je "mirisala" na gol. Odlično se na sredini igrališta Agüero oslobodio svog čuvara, povukao loptu i dodao za Forlana koji dobro puca, ali vratar Osasune Ricardo brani njegov udarac. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena iz daljine je ponovno pokušao Forlan, ali Ricardo bez većih problema hvata loptu. To je bilo sve što su ove dvije momčadi pokazale u prvih 45 minuta. Premda nije bilo previše prilika, Atletico je ipak bio bliže pogotku, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak utakmice nije donio veća uzbuđenja što se tiče prilika, ali je što se tiče kartona. Naime, u 57. minuti Simao je zaradio drugi žuti karton, te mu je sudac Miguel Angel Ayza Gamez pokazao put prema svlačionici. Iako je Atletico djelovao aktivnije na terenu, gosti su dobro zaustavljali napade domaćina. S igračem više Osasuna je počela pritiskati domaćine, u 63. minuti pucao je Juanfran, ali golman Atletica De Gea dobro reagira i hvata loptu.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 70. minuti, odlično je sa dvadesetak metara pucao veznjak Osasune Krisztian Vadozc, lopta je letjela prema desnim rašljama, a fantastičnom obranom De Gea je izbacio loptu u korner. Dobra prilika domaćinima ukazala se u 76. minuti, slobodan udarac izveo je Agüero, ali lopta nije prošla ni živi zid.

Unatoč igraču manje domaćini su poveli u 79. minuti zahvaljujući fantastičnom udarcu Jurada. Veznjak Atletica primio je loptu na vrhu šesnaesterca i odličnim udarcem prebacio vratara Ricarda za veliko slavlje na stadionu Vicente Calderon. Vratar Atletica De Gea, promaknuo se u junaka utakmice dvije minute prije kraja. Naime, silovito je iz kosa sa desetak metara pucao Jorge Galan, ali De Gea još jednom pokazuje odlične reflekse i čuva vodstvo svoje momčadi.

Premda su zadnjih desetak minuta igrači Osasune vršili ogroman pritisak na Atleticov gol, domaćini su uspjeli odoljeti svim napadima i tako doći do nova tri boda. Ovom pobjedom Atletico je zauzeo 10. mjesto prvenstvene ljestvice, dok se Osasuna nalazi tri mjesta niže.