Bundesliga, 27. kolo, 20.03.2010, 18:30 h
Borussia Dortmund 3:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer potopljen u Dortmundu

Borna Rupnik • subota, 20.03.2010.

Mladi sastav iz Leverkusena nije uspio iskoristiti poraz Bayerna. U Dortmundu ih je domaća Borussia u drugom poluvremenu torpedirala s tri pogotka u mreži...

Bayer je nakon poraza Bayerna u Frankfurtu došao u priliku bodovno se poravnati s Bavarcima, a tako se i postavio na vrućem terenu u Dortmundu. Već je u 11. minuti sjajnu šansu propustio Stefan Kiessling, potom je Roman Weidenfeller obranio odličan udarac Erena Derdiyoka, a Tranquillo Barnetta nije dobro pripremio svoje nišanske sprave.

Kiessling se u međuvremenu još jednom nije najbolje snašao, ali je odličnim propuštanjem lopte na dodavanje Renata Augusta priredio najbolju priliku prvog dijela Švicarcu Derdiyoku. Međutim, Bayerovog je napadača zaustavio okvir gola te se na predah otišlo netaknutih mreža.

No, nastavak je u potpunosti pripao Borussiji. Zanimljivo, Jupp Heynckes je Kiesslinga na poluvremenu ostavio u svlačionici. Odličnih 45 minuta domaćina najavio je Kevin Grosskreutz u 49. minuti, a Lucas Barrios samo minutu kasnije spretno reagira nakon kornera za 1:0.

Isti je igrač nedugo poslije pokušao prebaciti Renea Adlera s centra igrališta, a u 61. minuti postigao je svoj drugi pogodak, na lijepu asistenciju Mohameda Zidana. Zidan i Tomas Hajnal mogli su vlastoručno dovršiti posao, no konačna je odluka odgođena do samog kraja.

Sredinom drugog dijela na teren je ušao i Toni Kroos te je Bayer zaigrao bolje, ali još uvijek nedovoljno da se vrati u susret. Točku na "i" stavio je Dimitar Rangelov u samoj završnici dvoboja za konačnih 3:0.