Bundesliga, 27. kolo, 21.03.2010, 17:30 h
Wolfsburg 1:5 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Posljednja Hertha pomela prvake

Borna Rupnik • nedjelja, 21.03.2010.

Posljednja utakmica 27. kola Bundeslige donijela je neočekivani rezultat. Fenjeraš iz Berlina projurio je Wolfsburgom i vratio kakvu-takvu nadu u očuvanju prvoligaškog statusa...

Prolazak u četvrtfinale Europske lige nije pomogao ekipi Wolfsburga riješiti se prvenstvenih boljki. Katastrofalna je obrana od posljednjeplasirane Herthe inkasirala čak pet golova i posramljena napustila travnjak pred svojim navijačima.

Već je nakon deset minuta bilo jasno da se branitelju naslova priprema težak poraz. Domaći su braniči uglavnom samo gledali kako Gekas i Ramos šalju lopte iza Hitza, a 0:3 na semaforu je svojim drugim pogotkom ispisao grčki napadač Gekas u 26. minuti susreta.

Tračak nade za Wolfsburg pojavio se u 35. minuti, kada je Grafite smanjio rezultat, postigavši pogodak tik poslije svog ulaska u igru.

U drugom je poluvremenu dvije najbolje prilike za domaćina propustio Edin Džeko - jednom ga je zaustavio okvir gola, a jednom je zicer glavom poslao pokraj vratnice. A Hertha je u međuvremenu postigla još dva gola.

Gekas je svoj hat-trick zaključio u 63. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Ramos sedam minuta prije kraja dvoboja. Wolfsburg ostaje deseti na tablici, ali igra ih itekako mora brinuti.

0:1, 0:2 i 0:3