Premiership, 31. kolo, 21.03.2010, 14:30 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • nedjelja, 21.03.2010.

U tvrdoj i u većem dijelu neatraktivnoj utakmici na Old Traffordu Manchester United je prekinuo niz od tri uzastopna poraza u derbijima s Liverpoolom i pobjedom od 2:1 vratio se na čelo prvenstvene ljestvice.

Branitelj naslova prvaka zasluženo je slavio u najvećem engleskom derbiju i pogocima Waynea Rooneyja i Ji-Sung Parka stigao do neprocjenjiva tri boda kojima se vratio na vrh engleske Premier lige.

Brojke i slova

Wayne Rooney postigao je svoj 33. pogodak sezone.

Posjed lopte: Manchester United 60%, Liverpool 40%

Udarci: Manchester United 10 (5 u okvir), Liverpool 5 (2)

Obrani li titulu, bit će to rekordni 19. naslov prvaka za Manchester United.

Dvojbena situacija: Prekršaj Javiera Mascherana počeo je izvan šesnaesterca, no klinč s Antoniom Valencijom se nastavio i Unitedov veznjak pao je unutar kaznenog prostora.

Furiozan početak utakmice puno je obećavao i već u četvrtoj minuti utakmice Old Trafford je zanijemio. Sjajnu je loptu s desne strane ubacio Dirk Kuyt, a posve zaboravljen u srcu šesnaesterca našao se Fernando Torres i glavom svladao Edwina van der Sara.

Prednost Liverpoola ipak nije dugo trajala, točnije samo sedam minuta, a tada je pozornosti gostujuće obrane izmakao Antonio Valencia, a na rubu šesnaesterca ga povukao Javier Mascherano. Dvojbenu situaciju sudac Howard Webb ocijenio je jedanaestercem i pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Wayne Rooney, a nakon što je Pepe Reina pročitao njegovu namjeru i obranio najstrožu kaznu, najbolji strijelac Premiershipa natrčao je na odbijenu loptu i poslao je u nebranjeni dio mreže.

Rafael Benitez: "Bila je to strašno teška utakmica, a ako ništa drugo pokazali smo da smo jaki, da možemo postići pogodak na svakom stadionu, da možemo pobijediti svakoga i igrati dobro. Zato moramo nastaviti i napredovati. Ljudi govore o utakmicama manje ili više, ali sve se svodi na to da mi moramo odraditi posao i pobjeđivati."

Odličan početak ipak se nije preslikao na ostatak utakmice. Sa svakom minutom velikog derbija tempo je padao i prilika pred jednim i drugim vratima bilo je vrlo malo. United je dominirao, držao loptu u svojim nogama, no Liverpool je uspješno prekidao svaki pokušaj domaćina da stvori gužvu u šesnaestercu.

Sličan nogomet gledali smo i u nastavku susreta, sve do 60. minute kada je na desnoj strani nešto više prostora dobio Darren Fletcher i ubacio preciznu loptu u peterac Liverpoola, gdje se našao Ji-Sung Park i glavom je poslao u mrežu.

Premda se očekivala kakva-takva ofenziva gostiju i preseljenje opasnih situacija u šesnaesterac Uniteda, sve do kraja utakmice Liverpool nije uspio stvoriti niti jednu priliku ispred Unitedova vratara. Tek u posljednjim trenucima utakmice iznimno dobru priliku propustio je Yossi Benayoun, njegov udarac glavom bio je preslab i završio je u rukama Edwina van der Sara.

Posjed lopte od 60 posto na strani Uniteda dovoljno govori o odnosu snaga na travnjaku Old Trafforda. United je zasluženo odnio bodove iz tvrde, gotovo rudarske utakmice i nastavio svoj pohod prema obrani naslova.

• Mihalj22.03.2010. u 23:52
    lol david to se pričalo i prošle godine, valjda je za liverpool uvijek sl. godina. :) nego nikom nije lijepo gledat liverpool kak igra, nije to bilo lijepo ni prošle godine. kad si luzer luzer si kolko god lijepo igraju a oni ni to ne rade
    Mihalj
  • Mihalj22.03.2010. u 23:51
    kakvi novci ima liverpool novaca sam komični benitez ne zna kupit igrača
    Mihalj
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 21:21
    ..prošle sezone je svakom normalnom pratitelju nogometa bilo ljepše gledati Liverpool,koji su igrali borbeno i okomito prema golu nego Arsenala koji je vječno pleo mrežu 40-50 metara od protivničkog gola..ove sezone Liverpool igra užasno,pokosile su ih ozljede gotovo svih igrača i odlazak glavnog... [više na forumu]
  • bubici21.03.2010. u 20:52
    Ne radi se o broju trofeja nego o stilu i ljepoti igre - a da Wenger ima novce koje je Benitez potrošio na raspolaganju mislim da bi brzo našao i golmana i stopera i centarfora.
    bubici
  • Obrisan korisnik21.03.2010. u 20:16
    bubici svaka ti čast kaj uopce navijas za klub kao arsenal koji 5 godina nije osvojio apsolutno nista, a onda se ismijavas tu nekom liverpoolu. bravo!