Premiership, 31. kolo, 21.03.2010, 16:00 h
Fulham 1:2 Manchester City
Manchester City

Manchester City nije Juventus

Marin Vuković • nedjelja, 21.03.2010.

Gostovanje na Craven Cottageu, gdje je prije nekoliko dana Juventus primio četiri pogotka, Manchester City je riješio u svoju korist i pobjedom od 2:1 preskočio Liverpool na ljestvici Premier lige.

Jednu od ključnih pobjeda u borbi za četvrto mjesto i plasman u pretkolo Lige prvaka Manchester City je izborio na teškom gostovanju kod Fulhama. Igrači Royja Hodgsona, očito umorni od pothvata u Europskoj ligi, nisu uspjeli ponoviti igru iz utakmice s Juventusom i zasluženo su poraženi s 2:1.

City je sve riješio već u prvom poluvremenu, kada su u dva navrata uspjeli svladati Marka Schwarzera, što se pokazalo dovoljnim da utakmicu relativno mirno privedu kraju.

U sedmoj je minuti prednost gostima donio Roque Santa Cruz, a u 36. minuti udvostručio ju je Argentinac Carlos Tevez i s rezultatom 2:0 odveo svoju momčad na odmor.

Niti u nastavku utakmice Fulham nije uspio uspostaviti pravi pritisak pred vratima Shayja Givena, no jedno opuštanje gostiju uspjeli su kazniti 15 minuta prije kraja. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Gareth Barry, a sudac pokazao na bijelu točku.

Siguran izvođač bio je Danny Murphy, no to je bilo sve što su domaćini uspjeli napraviti u ovom susretu. Igračima Cityja ostaje dvostruko zadovoljstvo, zbog osvojenih bodova i činjenice da su ovom pobjedom preskočili Liverpool i zasjeli na peto mjesto.