Premiership, 31. kolo, 20.03.2010, 18:30 h
Arsenal 2:0 West Ham
West Ham

Arsenal pobjedom izbio na vrh

Marin Vuković • subota, 20.03.2010.

Iako su cijelo jedno poluvrijeme igrali s desetoricom igrača, nogometaši Arsenala svladali su West Ham s 2:0 i izbili na čelo engleske Premier lige. Gosti s Upton Parka žalit će za završnicom prvog dijela kada su promašili jedanaesterac i priliku za povratak u utakmicu.

Najmanje dvadesetak sati nogometaši Arsenala provest će na čelu prvenstvene ljestvice nakon što su na svom Emiratesu pogocima Denilsona i Cesca Fabregasa svladali svog gradskog rivala West Ham.

Topnici su sjajno otvorili utakmicu i već nakon četiri minute preko Denilsona došli do vodećeg pogotka, koji je trebao zajamčiti mirniji nastavak i još poneki pogodak u mreži Čekićara.

Umjesto toga, krajem prvog dijela Arsenal si je zakomplicirao situaciju prekršajem Thomasa Vermaelena, koji je skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Na sreću domaćih navijača, udarac Alessandra Diamantija s bijele točke pročitao je Manuel Almunia, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćina.

West Ham niti s igračem više nije uspio nametnuti svoj ritam i doći do izjednačujućeg pogotka, a bolje prilike i dalje su imali domaćini. Jednu takvu iskoristili su u 83. minuti, kada je Matthew Upson igrao rukom, a loptu s bijele točke u mrežu smjestio Fabregas.

Eduardo da Silva ponovno je dobio vrlo malu minutažu, u igru je ušao tek u 84. minuti zamijenivši Andreja Aršavina.