Ajax preskočio PSV

Vedran Babić • nedjelja, 21.03.2010.

Visokom pobjedom nad fenjerašem Waalwijkom Ajax se probio do druge pozicije i stigao na samo četiri boda od Twentea, preskočivši na tom putu PSV. S obzirom da je do kraja ostalo još šest kola i da su prve tri momčadi smještene unutar jednako toliko bodova, realno je očekivati uzbudljivu završnicu.

Iako je na poluvremenu imao tek jedan bod u džepu (1:1), Ajax je s četiri gola u nastavku stigao do osme uzastopne pobjede protiv posljednjeg Waalwijka i pretekao rivala PSV-a na drugome mjestu. Siem de Jong je doveo goste u vodstvo u devetoj minuti, no ono je poništeno u 25. autogolom Marka Pantelića.

Već u drugoj minuti nastavka najbolji strijelac lige Luis Suarez zabija za 2:1 Ajaxa, a skoro 20 minuta potom Mulder je također postigao autogol i prednost Kopljanika iznosila je 3:1. Da stvari budu gore za domaćina, nekoliko minuta kasnije Berger je dobio drugi žuti karton i to je bio definitivni kraj bilo kakve neizvjesnosti, ako je uopće i postojala. Do kraja utakmice Suarez je postigao svoj 29. ligaški pogodak, a konačnih 5:1 postavio je Dennis Rommedahl.

Vezane vijesti

Ovom pobjedom Ajax ne samo da je produljio niz neporaženosti na 12 utakmica već se i probio na drugu poziciju ljestvice, što se prije nekoliko mjeseci činilo vrlo zahtjevnom misijom. Ispunjenju iste doprinio je i PSV koji već tri utakmice ne zna za pobjedu i koji brzo mora pronaći formu ukoliko želi ostati u borbi za naslov.

U ostalim nedjeljnim utakmicama petoplasirani AZ je upisao šestu pobjedu u posljednjih sedam dvoboja porazivši Spartu za koju je naš Darko Bodul igrao od 65 minute, Groningen je s 1:0 protiv Rode ostvario devetu pobjedu u posljednjih 12 susreta i poboljšao svoje izglede za razigravanje za Europsku ligu, a Den Haag i Venlo su odigrali bez golova.