Derbi bez pobjednika

Vedran Babić • subota, 20.03.2010.

Ishodom derbija 28. kola Eredivisie zadovoljniji će biti nogometaši Twentea koji su u Eindhovenu protiv PSV-a osvojili bod i zadržali prednost od pet bodova. Opasnost, međutim, sada prijeti i od Ajaxa koji, ukoliko u nedjelju pobijedi, stiže na četiri boda minusa.

PSV je propustio lijepu priliku približiti se Twenteu na samo dva boda i potpuno zakomplicirati prvenstvo uoči posljednjih šest kola. Iako je imao inicijativu tijekom cijele utakmice, nije uspio osvojiti više od jednog boda pa će se u samoj završnici prvenstva morati uzdati u Twenteove kikseve.

PSV je doduše okrunio bolju igru i u petoj minuti nastavka poveo preko Dannyja Koevermansa, no vrijedan bod gostima donio je Blaise N' Kufo u 73. Domaćini tako mogu žaliti za izgubljenim bodovima jer pored ovakvog raspoloženog Twentea koji je u prvenstvu do sada poražen samo jednom i to početkom veljače od Ajaxa, bit će teško nadoknaditi pet bodova minusa.

Vezane vijesti

Zbog velikog nevremena utakmica između Feyenoorda i Vitessea prekinuta je početkom drugog poluvremena (na negodovanje domaćih navijača) pri rezultatu 1:1, a Heerenveen je uz dva pogotka Geralda Sibona NEC-u nanio peti uzastopni poraz (4:1).

Pretposljednji Willem II kod kuće je izgubio važne bodove protiv sedmoplasiranog Utrechta (3:0), a istim rezultatom Heracles je ispratio NAC i vratio se na visoku petu poziciju.