Nikica Jelavić u punoj formi

Borna Rupnik • srijeda, 24.03.2010.

Hrvatski napadač Nikica Jelavić niže odlične predstave. U pobjedu Rapida nad Mattersburgom utkao je još jedan svoj pogodak, četvrti u nizu...

Bečki Rapid na svom je terenu svladao Mattersburg 3:0 i tako se nakon nepunog 26. kola primaknuo vodećem Red Bullu iz Salzburga na tri boda zaostatka (uz utakmicu više) te zadržao vjeru u osvajanje naslova prvaka.

Svoje je golgeterske sposobnosti ponovno potvrdio i naš Nikica Jelavić, koji je ubilježio svoj 11. ovosezonski ligaški pogodak. Rapidu je u utorak vodstvo donio Patocka na otvaranju drugog dijela, Jelavić je udvostručio prednost Bečana u 58. minuti, a točku na "i" postavio je Salihi deset minuta poslije.

Jelaviću je to četvrti zgoditak u posljednje četiri utakmice. Tresao je mreže Blau-Weiss Linza u nacionalnom kupu te gradskog suparnika Austrije, Sturma i sada Mattersburga u prvenstvu.