Napoli
Napoli 3:1 Juventus
Juventus

Ivana Spahija • četvrtak, 25.03.2010.

U posljednjem susretu 30. kola Serie A, Napoli je na domaćem terenu došao do pobjede nad Juventusom i time je Staru damu gurnuo u još veće probleme. Iako su pogotkom već u ranoj fazi utakmice Torinezi najavili moguću pobjedu nad momčadi Waltera Mazzarrija, domaćini su u nastavku ubacili u brzinu više i potpuno posramili talijanskog velikana...

Kriza Juventusa nastavlja se i dalje, momčad predvođena Albertom Zaccheronijem svakim kolom tone sve diže, a nakon najnovijeg neuspjeha, poraza rezultatom 3:1 od solidne momčadi Napolija, Stara dama je pala na sedmo mjesto na ljestvici i predstoji joj teška borba za plasman u Europu, uz činjenicu kako će, uz trenutnu formu koju prikazuju njeni nogometaši, teško stići do Lige prvaka. Napoli je Torinezima preoteo šesto mjesto na ljestvici, ali s jednakim brojem bodova, i ima šanse plasirati se u Europu.

Utakmicu su nogometaši Juventusa otvorili na najbolji mogući način, pogotkom već u sedmoj minuti susreta. Del Piero je izveo slobodan udarac, a Chiellini je glavom pospremio loptu u mrežu De Sanctisa i Staroj dami donio prednost od 1:0. Nakon tog pogotka probudili su se i domaćini, Manninger je dobro reagirao na pokušaj Quagliarelle iz 18. minute, a dvije minute kasnije gostujući vratar je spasio Juventus od pogotka obranivši vrlo neugodan udarac Lavezzija.

U samom otvaranju drugog dijela, točnije, u 46. minuti, dosuđen je jedanaesterac za Napoli zbog prekršaja Zebine nad Quagliarellom. Hamšik je s bijele točke pogodio gredu gola gostiju i propustio priliku izjednačiti rezultat. Ipak, Slovak se za promašaj iskupio već u 51. minuti, nakon odličnog dodavanja Quagliarelle, Hamšik je glavom matirao Manningera i poravnao rezultat na 1:1.

Tri minute kasnije domaćini su mogli doći u vodstvo, ali je pokušaj izvana Maggija uspio zaustaviti Manninger. Ipak, gostujući vratar ponovno je kapitulirao u 73. minuti susreta, akteri prvog pogotka Napolija ovaj put su zamijenili uloge. Hamšik je izveo slobodan udarac, a Quagliarella je pospremio loptu u mrežu Juventusa za veliko vodstvo domaćina od 2:1. Posljednju "ranu" Juventusu zadao je Lavezzi pogotkom u 88. minuti susreta za konačnih 3:1 i veliku pobjedu Napolija te nastavak katastrofe Juventusa, koji nikako ne uspijeva posložiti redove i vratiti se na pobjedničke staze.