Marin Pintur • četvrtak, 25.03.2010.

Gledatelji dvoboja između Getafea i Reala su imali priliku vidjeti pravu golijadu u režiji ove dvije momčadi. Ipak, glavni su glumci bili Galacticosi koji su ovom prilikom osim nova tri osvojena boda poboljšali i gol razliku. Na kraju je završilo i prihvatljivim porazom za domaćina, 2:4...

Nogometaši Manuela Pellegrinija su u prvome dijelu utakmice naprosto briljirali. Posebno je raspoložen bio udarni dvojac Madriđana, Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain postigavši svaki po dva pogotka. Vodstvo za goste je stiglo u 18. minuti. Za majstore poput Ronalda, slobodni udarac sa 16 metara po sredini gola je skoro kao jedanaesterac. Portugalac je bio precizan i krasnim udarcem doveo Real u vodstvo.

Trominutno razdoblje od 20. do 23. minute donosi blitzkrieg Reala, točnije njihovog najboljeg strijelca Higuaina. Argentinac je iskoristio dvije odlične asistencije Van der Vaarta i Gaga i manirama rasnog strijelca postigao svoj 21. i 22. pogodak u ovoj sezoni. U narednim minutama Real je mogao dodatno povećati vodstvo, ali je vratar domaćih Ustari odlično reagirao na udarce Granera i Ramosa.

Za četvrti gostujući pogodak sve zasluge pripadaju Ronaldu koji je odličnim udarcem iskosa s lijeve strane domaćeg kaznenog prostora probio Ustarija. Napokon i Getafe dolazi do prilike za pogodak koju je Parejo uspio i realizirati. Zanimljiva je situacija prethodila tome pogotku. Iker Casillas i Parejo su bili u duelu za loptu na 20–ak metara od Realovih vrata. Napadač Getafea je bio za djelić sekunde brži i bez prekršaja došao do lopte koju je kasnije pospremio u Realov gol.

Za razliku od prvog dijela, drugo je poluvrijeme ponudilo pravu uspavanku u kojoj je ipak postignut jedan pogodak. Getafe je uspio smanjiti rezultat u 80. minuti preko Leona, međutim to je bilo sve što im je Real dozvolio. Ovom se pobjedom Real vratio na sam vrh ljestvice i s dodatnom dozom samopouzdanja čekaju nedjeljni derbi protiv Atletica.

A Atletico je u drugom susretu ugostio momčad Athletica iz Bilbaa i slavio s 2:0 što će mu biti dodatni podstrek prije gradskog derbija. Strijelci su bili Forlan i Aguero u drugom poluvremenu.

• Obrisan korisnik25.03.2010. u 23:05
    koja kacija kod 3. gola, odlična dodavanja, super timing, naravno bez Ronalda, jer dodavanja nebi bilo...takav gol nadmašuje 100 Ronaldovih solo akcija i golova
  • Obrisan korisnik25.03.2010. u 22:20